Умови купівлі валюти для деяких українців можуть змінитися — Верховна Рада

Лайфхаки

В Україні може з’явитись нове зобов’язання — декларувати купівлю іноземної валюти, в тому числі доларів. Такий законопроєкт №9457 був підтриманий в антикорупційному комітеті ВРУ. Однак це, скоріш за все, стосуватиметься не всіх українців, а лише деяких категорій громадян, зокрема, депутатів, чиновників і суддів

Умови купівлі валюти для деяких українців можуть змінитися

Умови купівлі валюти для деяких українців можуть змінитися Фото: pixabay.com

В одному з положень документа зазначено, що декларувати необхідно буде купівлю, якщо загальна сума перевищуватиме 50 прожиткових мінімумів (для працездатних українців станом на 1 січня звітного року). Цьогоріч це 134 тис. грн (близько $3,5 тис.).

«За результатами обговорення Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді України проєкт Закону ухвалити в першому читанні», — зазначають в комітеті.

Навіщо потрібні такі нововведення?

Згідно з даними, опублікованими в пояснювальній записці, таке нововведення необхідне, в першу чергу, щоб не дати можливості вищезазначеним групам громадян заробляти гроші на обміні валют, які без вказування в декларації фактично будуть приховані від держави. Ба більше, ці фінанси можуть стати певною лазівкою для «відмивання», легалізації певними особами незаконно зароблених активів.

Цікаве по темі: Під які відсотки Україна отримує кредити: хто надав найдорожчий

«Курси валют досить динамічні і часто суттєво змінюються», — йдеться в записці. Додається, щ навіть подвійна конвертація може принести додаткові доходи. Залежно від різниці в курсах та обсягах конвертації подібний тип доходів може сягати мільйонів гривень.

«Декларування інформації про правочини купівлі-продажу валюти, з одного боку, дає змогу доброчесним суб’єктам пояснювати природу тих доходів, які у них утворилися внаслідок валютно-обмінних операцій. З іншого боку, цей обов’язок унеможливлює недоброчесним суб’єктам легалізацію неправомірної вигоди, необґрунтованих активів тощо, пояснюючи, що це є наслідком здійснення валютно-обмінних операцій», — йдеться у документі.

Раніше ми писали, що НБУ знову прийматиме інвестиційні монети. Детальніше читайте тут.

Ознайомтеся з іншими популярними матеріалами:

Топ-менеджер АТ «Фінанси та Кредит» отримав підозру від ДБР

Гетманцев розповів, скільки грошей пішло на соцвиплати українцям у жовтні

На ринку фінпослуг з’явився новий учасник — НБУ

За матеріалами obozrevatel.com.

Prompt
#Умови #купівлі #валюти #для #деяких #українців #можуть #змінитися #Верховна #Рада

Source link

Коментувати за допомогою Facebook
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )
Додати коментар