Васабі покращив пам’ять

Uncategorized

Вчені з Японії показали, що вживання васабі покращує як короткочасну, так і довготривалу пам’ять. Принаймні, у літніх людей, адже саме вони взяли участь у дослідженні.

Image by wirestock on Freepik

Васабі – відомий всім любителям суші і ролів соус, «японська гірчиця». Його виготовляють з кореневища рослини евтрема японська (Eutrеma japоnicum), яке виростає в Японії і на Далекому Сході. На смак васабі віддалено нагадує хрін, через що його використовують в якості гострої приправи до національних японських страв.

Існує думка, що васабі покращує когнітивні здібності завдяки передбачуваному заспокійливому впливу на мозок. Попередні дослідження показали, що вживання цієї рослини в їжу і справді може поліпшити такі здібності у людей середнього віку. Вчені з університетів Тохоку, Навколишнього середовища і Васеда (Японія) вирішили перевірити це твердження і для літніх чоловіків і жінок. Висновки дослідників представлені в журналі Nutrients.

У роботі взяли участь 72 японських добровольці у віці 60-80 років, яких розділили на дві групи. Перша приймала таблетки, що містять екстракт васабі, а друга — плацебо. Учасники пили таблетки щовечора перед сном протягом 12 тижнів. До і після дослідження добровольці пройшли тести на когнітивні здібності і пам’ять.

З’ясувалося, що у тих учасників, хто приймав таблетки з васабі, значно покращилися як довготривала, так і короткочасна пам’ять. Вчені також виявили: ті, хто приймав екстракт евтреми японської, краще справлялися з асоціативними тестами, наприклад зіставленням імен з обличчями (що є поширеною проблемою у літніх людей). Рівень інших когнітивних здібностей у них залишився колишнім. У тих учасників, хто приймав плацебо, ніяких змін в когнітивних здібностях виявлено не було.

Вчені припускають, що позитивна дія васабі на мозок пов’язана з тим, що рослина містить 6-метилсульфінілгексилізотіоціанат — активну сполуку, яка має антиоксидантну та протизапальну дію.

#Васабі #покращив #память

Source link

Коментувати за допомогою Facebook
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )
Додати коментар