вчені намагаються пояснити його форму

Uncategorized

Експерти заявили, що дивна форма підводного об’єкта з’явилася в результаті інтенсивної і швидкої вулканічної активності або скупчення морського сміття.

Місія Saildrone Surveyor виявила безіменне утворення висотою 975 м під час картування морського дна біля узбережжя Каліфорнії.

За даними Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA), розмір безіменного утворення не дозволяє класифікувати його як підводну гору — від 1 000 м над навколишнім морським дном. Проте, океанографи назвали об’єкт саме так. Все тому, що як і у інших утворень такого типу, у гори є круті схили, що підносяться над морським дном, і залишки згаслого вулкана.

Підводні гори, утворені вулканічною активністю, іноді піднімаються над поверхнею океану і перетворюються в острова, як, наприклад, Гаваї. Але цей об’єкт повністю затоплений, а кратер на вершині знаходиться на глибині 366 м нижче рівня моря. Якщо не брати до уваги його, дивна підводна гора зовсім не схожа на вулкан.

«Звичайно підводні гори відрізняються похилими схилами, як Фудзі, — пояснює Аврора Елмор, керівник програми Спільного інституту океанічних досліджень NOAA. — Але це утворення дуже круте і більше схоже на вежу». Вона зробила припущення, як з’явилася незвичайна вершина вулкана в формі пончика. Можливо, вся справа у швидкій і інтенсивній вулканічній активності. Або — в скупченнях морського детриту, який зробив схили гострішими.

Saildrone Surveyor — найбільший у світі океанографічний апарат без екіпажу — виявив гору химерної форми в 322 км від узбережжя північної Каліфорнії.

#вчені #намагаються #пояснити #його #форму

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар