Вчені з факультету хімії Каліфорнійського університету в Девісі знайшли новий спосіб змусити бактерії виробляти алюлозу, потенційний замінник столового цукру.
Один із замінників цукру, алюлоза, приблизно на 70% солодше цукрози, але містить всього 10% калорій. Раніше вчені з’ясували, що він навіть покращує рівень глюкози в крові і допомагає знизити вагу у людей з діабетом II типу. Проблема в тому, що алюлоза — рідкісний цукор, який зустрічається в надзвичайно малих кількостях, його виявили в пшениці, в переробленій очеретяній і буряковій патоці. В результаті, при нинішніх методах виробництва він недоступний широкому колу користувачів.
Тепер вчені з Каліфорнійського університету в Девісі (UC Davis) зробили прорив у виробництві алюлози. Зараз його екстрагують за допомогою ферментів D-тагатозо-3-епімерази (DTEase) і D-псікозо-3-епімерази (DPEase), щоб каталізувати його перетворення з фруктози. Але обмеження цього процесу привели до того, що виходи залишилися на рівні максимум 50% і метод спрацьовував не завжди.
Вчені не обмежувалися спробами підвищити продуктивність цих ферментів і замість цього зайнялися пошуком іншого способу повного виробництва цього цукру. І вони виявили його в групі бактерій Escherichia coli (E. coli).
Дослідники відредагували метаболічні процеси мікроорганізму. У підсумку, коли клітини отримували глюкозу, вони перетворювали її в алюлозу. Це відразу ж призвело до виходу 62%, а ступінь чистоти продукту зросла до 95%.
По суті, вчені взяли кишкову паличку, яка природним чином володіє правильними шляхами для виробництва алюлози з глюкози, і змінили її «конструкцію», щоб отримати певний потрібний результат.
Дослідження опубліковано в журналі Nature’s npj Science of Food.
#Вчені #придумали #як #зробити #безпечний #цукор #для #діабетиків
Source link