Вчені встановили, що діти в Стародавньому Єгипті часто страждали анемією

Uncategorized

Група палеопатологів і медичних експертів з Німеччини, США та Італії виявила, що у муміфікованих давньоєгипетських дітей часто зустрічалася анемія. Вчені піддали 21 мумію комп’ютерної томографії для вивчення скелета. В результаті анемія була виявлена у кожної третьої дитини. Ймовірно, вона була викликана недоїданням.

Група палеопатологів і медичних експертів з Німеччини, США та Італії виявила, що у муміфікованих давньоєгипетських дітей часто зустрічалася анемія. Вчені піддали останки дітей зі Стародавнього Єгипту комп’ютерної томографії для вивчення їх скелета.

Дослідницька група зосередила свої зусилля на дітях, які померли, не досягнувши повноліття, і були муміфіковані. Сучасні методи дослідження дозволяють не розгортати пов’язки, що використовувалися в процесі муміфікації, а просвічувати їх різними видами випромінювання.

У новій роботі дослідники провели комп’ютерну томографію 21 дитячої мумії (у віці від 1 до 14 років). Муміфікація належить до II — I століть до нашої ери (період пізніх Птолемеїв — раннього Риму). При цьому у семи дітей вони виявили ознаки патологічного збільшення зводу черепа — частини черепа, в якій знаходиться мозок. Таке збільшення зазвичай пов’язане з анемією.

Вимірювання товщини зводу черепа 10.1002/oa.3227

Анемія часто викликається недоїданням. Брак поживних речовин призводить до зниження виробництва червоних кров’яних тілець, в результаті в мозок і інші частини тіла, включаючи кістки, отримують недостатньо кисню. Люди з анемією зазвичай страждають і від інших проблем, таких як дефіцит заліза, кровотечі в шлунково-кишковому тракті, запалення і хронічні інфекції через ослаблену імунну систему. За результатами комп’ютерної томографії неможливо визначити, чи була тільки анемія причиною смерті дітей, але дослідницька група передбачає, що це захворювання стало одним з вирішальних факторів.

Команда також виявила дитину, яка страждала таласемією, при якій організм не може виробляти гемоглобін. Ця дитина прожила менше року і майже напевно загинула від численних симптомів, пов’язаних з цим захворюванням.

#Вчені #встановили #що #діти #Стародавньому #Єгипті #часто #страждали #анемією

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар