Вчені виявили, що міцна дружба рятує жінок від вікових хвороб

Uncategorized

Міжнародна група дослідників з Австралії і США з’ясувала, що жінки, які мали міцні і теплі стосунки з оточуючими людьми в середньому віці, рідше страждали від вікових хвороб в старості.

Image by Jess Foami from Pixabay

Все більше даних накопичується на користь теорії про те, що міцні відносини в середньому віці позитивно впливають на стан здоров’я у літніх людей. Однак дотепер дослідники не знають, чи можуть тісні соціальні контакти знизити ризик одночасного прояву декількох хронічних захворювань у однієї людини, чим особливо часто страждають літні жінки.

У спробі оцінити, наскільки рівень задоволеності жінок своїми відносинами окремо і в сукупності може впливати на цей ризик, дослідники вивчили дані 7694 мешканок Австралії, чий стан здоров’я і емоційне благополуччя регулярно відстежували за допомогою анкетування з 1996 по 2016 рік.

В анкетах жінок просили оцінити ступінь задоволеності відносинами з партнером, сім’єю, друзями, колегами по роботі і хорошими знайомими за чотирибальною шкалою. Також учасниці повинні були вказати, чи розвинулися у них які-небудь з типово вікових захворювань на кшталт астми, остеопорозу або артриту. Для чистоти дослідження автори зібрали додаткові дані про сімейний стан, рівень фізичної активності та ступінь залежності від алкоголю або куріння.

Виявилося, за 20 років спостережень більш ніж у половини жінок (4484 учасниці, або 58 відсотків) накопичилися множинні хронічні захворювання. При цьому у жінок, які повідомляли про максимальний ступінь задоволеності відносинами, ймовірність появи відразу декількох хвороб була вдвічі нижче, ніж у тих, хто оцінив свої відносини найнижчим балом. За словами дослідників, хороші відносини з оточуючими впливали на ризик розвитку хвороб не менше, ніж надмірна вага або зловживання тютюном.

Результати дослідження, опублікованого в журналі General Psychiatry, стосуються тільки австралійських жінок і можуть бути не застосовні до чоловіків або представників інших народів. Проте висновки вчених повинні послужити для розробки нових програм з підтримки та розвитку суспільного життя людей середнього віку, що дозволить помітно поліпшити якість їх життя в старості.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


#Вчені #виявили #що #міцна #дружба #рятує #жінок #від #вікових #хвороб

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар