Вчені засікли ударні радіохвилі в павутині зв’язків, що пронизують Всесвіт

Uncategorized

Якби ви могли збільшити масштаб, щоб подивитися на весь Всесвіт відразу, то побачили б, що він складається з колосальної космічної павутини. Нещодавно астрономи виявили ударні хвилі, що рухаються по цій павутині, що дає нам нове розуміння природи великомасштабних магнітних полів.

F. Vazza, D. Wittor and J. West

Коли Всесвіт був молодим, він був більш-менш однорідним, з матерією та магнітними полями практично однаковими у всіх напрямках. Але з часом розподіл темної матерії притягнув до себе матерію, утворивши гігантську мережу щільних ниток, що містять галактики і скупчення, що пронизують великі порожнечі.

Ця космічна мережа була вперше теоретично передбачена ще в 1960-х роках, а спроби змоделювати її структуру почалися в 1980-х. Але лише зовсім недавно астрономи змогли створити фактичну карту Всесвіту і спостерігати за світінням її ниток.

У новому дослідженні вченим ICRAR та CSIRO вдалося спостерігати радіовипромінювання, що надходить від ударних хвиль, що котяться по космічній павутині. Зробити це було непросто, оскільки сигнали дуже слабкі, і їх важко виділити на тлі всіх інших радіовипромінювань, які постійно пронизують простір.

Тому команда замість цього зосередилася на менш поширеному варіанті — поляризованих радіосигналах, які виробляються в космічній мережі як кінцевий результат каскаду процесів. Області павутини, де щільність матерії вище, неминуче будуть притягувати ще більше матерії під дією гравітації. Потрапляючи в ці регіони, речовина нагріває гази, які там знаходяться та випромінюються назовні у вигляді ударних хвиль. Коли ці хвилі досягають надзвичайно холодних порожнеч, ця взаємодія випромінює поляризоване радіосвітло.

Команда використовувала дані з декількох проектів та обсерваторій, включаючи Глобальний огляд магніто-іонного середовища, Архів спадщини Планка, Довгохвильовий масив Оуенс-Веллі та Масив Мерчісон-Уайдфілд. Це дозволило їм скласти дані про виявлені поляризовані радіовипромінювання поверх відомих кластерів і ниток космічної мережі, показавши, що сигнал дійсно виходив з павутини.

“Оскільки дуже мало джерел випромінюють поляризоване радіосвітло, наші пошуки були менш схильні до забруднення, і ми змогли надати набагато більш переконливі докази того, що ми спостерігаємо викиди ударних хвиль в найбільших структурах у Всесвіті», — заявила доктор Тесса Вернстром, провідний автор дослідження.

Команда каже, що ці нові спостереження допоможуть астрономам зрозуміти, як магнетизм працює в найбільших масштабах у Всесвіті.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


#Вчені #засікли #ударні #радіохвилі #павутині #звязків #що #пронизують #Всесвіт

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар