«Вебб» відкрив давню крихітну галактику зі стрімким зореутворенням

Uncategorized

На зображеннях космічного телескопа астрофізики знайшли крихітну галактику з раннього Всесвіту з надзвичайно високою швидкістю зореутворення. Дослідження опубліковано в журналі Science.

Дослідники з Університету Міннесоти вивчили властивості крихітної галактики, що сформувалася приблизно через 500 млн років після Великого вибуху, знайденої на знімках космічного телескопа «Джеймс Вебб». Вона приблизно в мільйон разів менше Чумацького Шляху, але її світність відповідає інтенсивності зореутворення, характерної для набагато більших об’єктів.

Досліджена галактика є однією з найменших з коли-небудь виявлених на такій величезній відстані. Дослідники змогли знайти і вивчити її за допомогою гравітаційного лінзування. Це явище, що виникає під впливом гравітації: маса в галактиці або скупченні галактик викривляє і збільшує світло від далеких об’єктів. Лінза скупчення галактик змусила цю маленьку фонову галактику здаватися в 20 разів яскравіше.

Крихітна галактика на знімку телескопа «Джеймс Вебб». Зображення: ESA / Webb, NASA & CSA, P. Kelly.

Астрофізики використовували спектроскопію, щоб виміряти, наскільки далеко знаходиться галактика і визначити деякі її фізичні і хімічні властивості. Дослідження показало, що червоне зміщення становить 9,51, що відповідає 510 млн років після Великого вибуху. При цьому її радіус становить близько 16,2 парсека (53 світлових року), а світність відповідає ближчим галактикам (з червоним зміщенням від 6 до 8). Це говорить про високу щільність швидкості зореутворення.

Галактики, які існували, коли Всесвіт був в зародковому стані, сильно відрізняються від того, що ми бачимо в сусідньому Всесвіті зараз. Це відкриття може допомогти нам дізнатися більше про характеристики цих перших галактик, про те, чим вони відрізняються від сусідніх галактик і як утворилися, – говорить Хейлі Вільямс, співавтор дослідження

Дослідники відзначають, що «Джеймс Вебб» може збирати приблизно в 10 разів більше світла, ніж «Хаббл». Крім того, він набагато більш чутливий до хвиль з більшою довжиною в інфрачервоному спектрі. Це дозволяє вченим отримати доступ до нових даних про ранній Всесвіту і краще зрозуміти його еволюцію.

#Вебб #відкрив #давню #крихітну #галактику #зі #стрімким #зореутворенням

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар