він в 64 млн разів чіткіше, ніж звичайна МРТ

Uncategorized

Дослідники створили сканування мозку миші з високою роздільною здатністю, яке в 64 млн разів чіткіше, ніж звичайна МРТ.

Нещодавно вчені збільшили розрішення магнітно-резонансної томографії (МРТ) в 64 млн разів. Вони використовували цю технологію, щоб отримати зображення мозку миші у високій роздільній здатності, демонструючи цей орган так чітко, як ніколи раніше.

Закручені зображення показують мозок гризуна, проте дослідницька група вважає, що людям теж зможуть сканувати мозок настільки чітко. Технологія допоможе лікарям знаходити зміни в людському мозку, які виникають через нейродегенеративні захворювання, такі як хвороба Альцгеймера, а також через звичайне старіння. Сканування мозку миші опубліковано в рамках нової статті, опублікованій в журналі PNAS.

«Це дійсно допоможе. Ми можемо почати дивитися на нейродегенеративні захворювання абсолютно по-іншому», — заявив Дж. Аллан Джонсон, провідний автор дослідження і професор радіології Університету Дьюка.

На цьому МРТ показані горизонтальні зрізи мозку миші, дані схеми переміщаються вгору і вниз по мозку. Зображення надано Центром мікроскопії In Vivo Університету Дьюка

Протягом 40 років вчений за допомогою постійно мінливої групи студентів і дослідників з Центру мікроскопії in vivo Університету Дьюка працював над поліпшенням МРТ, винайденої американським лікарем доктором Реймондом Дамадьяном 50 років тому.

Щоб поліпшити її, вчені створили вдосконалений МРТ, оснащений потужним магнітом потужністю 9,4 Тесла. Для порівняння, більшість МРТ оснащені магнітом від 1,5 до 3 Тесла. Вони також додали градієнтні котушки, які в 100 разів потужніші від існуючих моделей і створюють зображення. А також використовували високошвидкісний комп’ютер, потужність якого, згідно із заявою, дорівнює приблизно 800 ноутбуків.

#він #млн #разів #чіткіше #ніж #звичайна #МРТ

Source link

Коментувати за допомогою Facebook
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )
Додати коментар