він відрізняється від інших (фото)

Uncategorized

27 січня, або на 3724-й марсіанський день місії, марсохід NASA Curiosity знайшов унікальний метеорит. В основі його складу – нікель. Через зовнішню схожість з какао-бобами його прозвали «Какао». Його довжина становить 30 см в поперечнику. Curiosity знайшов його в «сульфатомісткій товщі», пише НАСА. На наступний день він змінив положення і зробив більш якісні знімки метеорита.

Як пише НАСА в соцмережах, Curiosity і раніше помічав кілька подібних об’єктів, але «змінити обстановку завжди приємно». Крім того, незвичайний метеорит «Какао» відрізняється від інших в регіоні.

Фото: NASA / JPL-Caltech / MSSS 

“Какао” відрізняється від навколишньої породи, покритої червоним оксидом. Метеорит темно-сірого кольору виглядає як металевий об’єкт. Щогла камери Curiosity, або Mastcam, зняла панораму за допомогою об’єктива з фокусною відстанню 100 мм. Панорама складається з 19 зображень, зшитих разом після відправки на Землю.

Більший план “Какао” через камеру ChemCam; червоні мішені — це місця, де лазер приладу “націлюється” на метеорит. Фото: NASA / JPL-Caltech / MSSS 

Регмагліпти, канавки та ямки на залізному метеориті доводять, що він пройшов через атмосферу Червоної планети. Регмагліпти, ймовірно, з’явилися через вплив вихорів гарячого газу, який розплавив породу при проходженні через атмосферу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


#він #відрізняється #від #інших #фото

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар