встановлено, що вакцинація та інфекція викликають диференціальні імунні реакції

Uncategorized

Спочатку було незрозуміло, як імунна система реагуватиме на інфекції SARS-CoV-2 після третьої вакцинації. Група вчених з Університетського медичного центру Геттінгена (UMG) у співпраці з Університетом Мюнстера дослідила це питання в дослідженні CoV-ADAPT (“Гуморальні та клітинні імунні реакції адаптивної імунної системи після вакцинації або природної інфекції COVID”).

Image by Masum Ali from Pixabay

Дослідження 213 учасників дослідження, всі з яких були співробітниками UMG, показують, що третя вакцинація призводить до нового поліпшення імунної відповіді.

Вакцинація збільшує як кількість, так і якість антитіл, а також клітинно-опосередковану імунну відповідь. Остання включає активність певних клітин, так званих Т-клітин, які особливо важливі для захисту від вірусних інфекцій.

В учасників дослідження, які перенесли інфекцію SARS-CoV-2, незважаючи на третю вакцинацію, спостерігалося ще більше збільшення кількості та якості антитіл, але подальшого збільшення клітинно-опосередкованої імунної відповіді не спостерігалося.

Результати показують, що реакції імунної системи значною мірою відрізняються у вакцинованих учасників дослідження з подальшою інфекцією SARS-CoV-2 і без неї”, – говорить доктор Моріц Шнелле, головний лікар міждисциплінарної лабораторії UMG і останній автор дослідження. Результати були опубліковані в журналі медичної вірусології 3 жовтня 2023 року.

“Попередні дослідження показали, що кількість антитіл досить швидко зменшується після вакцинації, тоді як клітинно-опосередкована імунна відповідь зберігається довше. Тому можливо, що підвищений імунітет після зараження триває не дуже довго. Подальше посилення клітинної імунної відповіді також було б важливим для цього, але ми не змогли цього спостерігати”, – каже професор Луїза Ербек, професор кафедри дерматології університетської лікарні Мюнстера (UKM), також автор дослідження.

Згідно з результатами попереднього дослідження, команда, очолювана двома керівниками дослідження проф. д-ром Ербеком і д-ром Шнелле, вже змогла виявити істотні відмінності в імунних реакціях між різними комбінаціями вакцини SARS-CoV-2, використовуючи учасників дослідження CoV-ADAPT, до складу якого входять понад 400 співробітників UMG.

Це вже призвело до двох публікацій. Дослідження, яке розпочалося у 2021 році, розділене на кілька етапів.

Дослідження

У період з березня по червень 2022 року дослідники з Геттінгена змогли залучити 213 із понад 400 початкових учасників дослідження для участі у третій фазі дослідження CoV-ADAPT. Люди, які приймали ліки, що пригнічують імунну систему або іншим чином впливають на неї, були виключені з дослідження.

Зразки крові були взяті в учасників дослідження, всі з яких були співробітниками UMG, в додатковий момент часу після третьої вакцинації.

Аналогічно попереднім аналізам крові, були досліджені кількість і якість антитіл, а також активність певних імунних клітин, відомих як Т-клітини. У 62 з 213 учасників зараження ГРВІ-CoV-2, також відоме як проривна інфекція, відбулося між третьою вакцинацією та новим зразком крові. У 151 суб’єкта не було інфекції.

Дані показують, що третя вакцинація призводить до нового поліпшення специфічного для вірусу імунного захисту. Вона збільшує як кількість, так і якість антитіл, а також клітинну імунну відповідь.

У 62 випробовуваних, які перенесли інфекцію SARS-CoV-2, незважаючи на третю вакцинацію, в результаті інфекції спостерігалося ще більше збільшення кількості і якості антитіл, але подальшого збільшення клітинно-опосередкованої імунної відповіді не спостерігалося.

Підвищений ризик проривних інфекцій передбачити неможливо

Команда також хотіла з’ясувати, чому деякі люди переносять інфекцію SARS-CoV-2, незважаючи на вакцинацію, а інші не заражаються. Для цього Департамент медичної статистики UMG підготував модель машинного навчання на основі даних Дослідження та раніше опублікованих досліджень CoV-ADAPT. Однак, незважаючи на великий набір даних, ця модель не змогла визначити людей з більш високим ризиком проривної інфекції на основі наявної інформації.

“Важливим внеском цього дослідження є те, що навіть на основі всебічних імунологічних даних протягом тривалого періоду часу прогнозування проривних інфекцій в окремих людей здається неможливим”, – сказав доктор Саша Діркс, науковий співробітник міждисциплінарної лабораторії UMG і один з двох перших авторів.

“Інші дослідження показують, що більш високі рівні антитіл до SARS-CoV-2 в середньому пов’язані з меншим ризиком проривних інфекцій SARS-CoV-2. Однак наші результати показують, що в окремих людей довгостроковий імунний статус SARS-CoV-2 недостатньо значущий для точного прогнозування ризику на індивідуальному рівні”, – додає доктор Моріц Холлштейн, лікар-ординатор відділення дерматології, венерології та алергології UMG, а також перший автор дослідження. “Фактори навколишнього середовища, ймовірно, відіграють велику роль у виявленні людей, які перебувають у групі ризику”.

Вчені з Інституту клінічної хімії та міждисциплінарної лабораторії UMG, відділу дерматології, венерології та алергології, Інституту медичної мікробіології та вірусології та Департаменту медичної статистики UMG та Університету Мюнстера тісно співпрацювали над цим дослідженням.

Усі вчені погоджуються, що дослідження CoV-ADAPT сприяє кращому розумінню імунологічних змін.

#встановлено #що #вакцинація #та #інфекція #викликають #диференціальні #імунні #реакції

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар