Вторгнення інвазивних видів в екосистеми небезпечніше природних катастроф

Uncategorized

У новому дослідженні вчених Паризького університету (Universitе Paris-Saclay/AgroParisTech) зроблена вартісна оцінка глобального збитку, що наноситься інвазивними видами. Цей збиток перевершує майже всі види природних катастроф, включаючи землетруси і виверження вулканів, посухи та повені. Єдине стихійне лихо якому поступаються проникнення інвазивних видів — урагани, але вплив інвазивних видів зростає швидше.

Шлюз на річці Арканзас, покритий інвазивними мідіями. Вікіпедія

Проникаючи в нове середовище, деякі чужорідні види викликають катастрофічні наслідки для місцевих видів і екосистем, руйнують інфраструктуру, знижують врожаї, впливають на обсяг вилову риби, на здоров’я людини. Порушені такими проникненнями території численні, а збиток — дуже високий.

У новому дослідженні вчених Паризького університету (Universitе Paris-Saclay/AgroParisTech) зроблена явна оцінка глобального збитку, що наноситься інвазивними видами. Цей збиток перевершує майже всі види природних катастроф, включаючи землетруси і виверження вулканів, посухи та повені. Єдине стихійне лихо якому поступаються інвазивні проникнення — це урагани, але це тільки на сьогодні. Вплив інвазивних видів зростає швидше.

Ціна проникнення

 

Кролики в Австралії у водойми. Один з найнебезпечніших для континенту інвазивних видів Вікіпедія

З 1980 по 2019 рік фінансові втрати через інвазивні чужорідні види склали 1 208 мільярдів доларів (США), в порівнянні з майже 1 914 мільярдами доларів збитків, викликаних ураганами, 1 139 мільярдами доларів, пов’язаних із землетрусами, і 1 120 мільярдами доларів, викликаних повенями.

Графіки втрат. Інвазивні види йдуть другими https://doi.org/10.1016/j.pecon.2023.03.002

Вчені показали, що обсяги втрат від інвазивних видів збільшувалися швидше, ніж від стихійних лих. Проникнення інвазивних видів має тривалий і кумулятивний ефект: наприклад, річкова дрейсена  здатна прикріплюватися до різних поверхонь від корпусів суден до труб атомних електростанцій. Її поширення особливо критично в Північній Америці.

Річкова дрейсена обліпила вимірювач швидкості течії на озері Мічиган Вікіпедія

На сьогодні інвестиції в запобігання поширенню інвазивних видів в десять разів менше, ніж фінансові втрати, викликані ними. На думку дослідницької групи, результати роботи явно показують, що в світі для боротьби з інвазивними видами робиться недостатньо, і необхідні нові плани дій і міжнародні угоди щодо обмеження поширення інвазивних видів.

#Вторгнення #інвазивних #видів #екосистеми #небезпечніше #природних #катастроф

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар