Виникнення землеробства в Сирії зв’язали з падінням космічного об’єкта

Uncategorized

Зміна клімату через удар змусило жителів стародавнього Леванту перейти від кочового способу життя до осілого.

Сільське господарство на території сучасної Сирії почалося з космічного вибуху 12 800 років тому, коли осколки комети врізалася в атмосферу Землі, вважають дослідники. Вибух і зміни навколишнього середовища змусили мисливців-збирачів в доісторичному поселенні Абу-Хурейра зайнятися землеробством, щоб підвищити свої шанси на виживання.

Міжнародна група дослідників представила результати своїх спостережень в чотирьох пов’язаних статтях в журналі Science Open: Airbursts and Cratering Impacts. Дослідження показують, що аномальне охолодження Землі майже 13 тис. років тому було результатом космічного впливу, а його наслідки позначилися на древніх людей.

Регіон Леванту — одне з найдавніших місць на Землі, де стався перехід жителів до сільського господарства. При розкопці на території Абу-Хурейра дослідники виявили, що до удару раціон місцевих жителів включав дикі бобові і зернові, а також «невелику, але значну кількість диких фруктів і ягід». Після похолодання, відбувся перехід в бік домашнього зерна і сочевиці.

У шарах віком 12 800 років, відповідних переходу від полювання і збирання до землеробства, археологи знайшли шари, які свідчать про масові пожежі. Докази включають багатий вуглецем шар «чорного мату» з високими концентраціями платини, наноалмазів і крихітних металевих кульок, які формуються тільки при надзвичайно високих температурах.

Подібні ділянки були виявлені приблизно в 50 інших місцях в Північній і Південній Америці, в Європі. На думку дослідників, це свідчить про одночасній широкомасштабній руйнівній події, якою може бути фрагментарна комета, що згоріла в атмосфері Землі. Вибухи, пожежі і подальша ударна зима стали причиною зникнення більшості великих тварин, включаючи мамонтів, шаблезубих кішок, американських коней і американських верблюдів.

Цей вибух не залишив кратерів, але дослідники знаходять підтвердження в кварцових породах. Автори вважають, що після зіткнення раптове похолодання, пов’язане з викидом пилу в атмосферу, змінило клімат, знищило традиційні джерела їжі древніх людей і змусило їх шукати альтернативи.

#Виникнення #землеробства #Сирії #звязали #падінням #космічного #обєкта

Source link

Коментувати за допомогою Facebook
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )
Додати коментар