Виявлені химерні, небачені раніше віруси, процвітаючі в Світовому океані

Uncategorized

Вчені виявили ніколи раніше не бачені віруси, які процвітають у затоплених сонцем океанах від полюса до полюса і заражають планктон. Вони назвали нововиявлені мікроби “мірусвірусами” – «мірус» означає “дивний” на латині.

Дослідники дійшли висновку, що мірусвіруси належать до великої групи вірусів під назвою Duplodnaviria, яка включає віруси герпесу, що вражають тварин і людей, на основі загальних генів, що кодують оболонку або «частинку», що покриває їх ДНК. Але дивні нововідкриті віруси також мають приголомшливу кількість спільних генів з групою гігантських вірусів під назвою Varidnaviria.

Це говорить про те, що мірусвіруси є химерним гібридом двох віддалено споріднених вірусних ліній, підсумували вчені.

“Схоже, це надзвичайно незвичайна група вірусів, — розповів тому Дельмонт, дослідник з французького Національного центру наукових досліджень (CNRS), який брав участь у відкритті. – Ось чому ми вважаємо їх химерними, тому що вони являють собою суміш двох різних груп вірусів — з одного боку, вірусів герпесу, заснованих на генах частинок, а з іншого боку, гігантських вірусів, заснованих на набагато більшій кількості генів».  

Команда описала нове відкриття в дослідженні, опублікованому в журналі Nature, і підкреслила, як мало ми насправді знаємо про віруси, що ховаються в океанах Землі.

Щоб знайти дивні віруси, команда вивчила дані експедиції Tara Ocean, в ході якої в період з 2009 по 2013 рік було зібрано майже 35 000 зразків океанської води, що містять віруси, водорості і планктон. “Робота з цими даними схожа на дослідження величезної площі піску за допомогою металошукача в пошуках скарбів», — зізнався Дельмонт.

Переглядаючи цей масив даних, вчені виявили раніше неописану лінію дволанцюгових ДНК-вірусів, які можна знайти в освітлених сонцем поверхневих водах полярних, помірних і тропічних океанів. За даними Національної океанічної служби, ці рясні віруси заражають планктон – крихітні організми, які дрейфують в океанських течіях і можуть забарвлювати воду так, що фантастичні кольори буде видно з космосу.

Вторгнувшись у клітини планктону, мірусвіруси, ймовірно, допомагають регулювати активність мікроорганізмів і, таким чином, потік вуглецю та поживних речовин через океан.

“Віруси є природним компонентом планктону на поверхні океану. Вони будуть руйнувати багато-багато клітин щодня, вивільняючи в процесі поживні речовини, які будуть використовуватися іншими клітинами, щоб бути активними і здоровими”, — пояснюють дослідники. За словами Дельмонта, мірусвіруси можуть стати ключем до розгадки загадкового походження вірусів герпесу. Гени, що кодують захисну оболонку навколо вірусної ДНК, разюче схожі в обох групах, що свідчить про їх спорідненість.

“Це означає, що існує спільна еволюційна історія між герпесом, який вражає лише тварин, і мірусвірусами, які є скрізь в океані, де вони заражають одноклітинні організми. Все це вказує на планктонне походження герпесу” — запевняє Дельмонт.

#Виявлені #химерні #небачені #раніше #віруси #процвітаючі #Світовому #океані

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар