Виявилося, що препарат від артриту “звертає старіння назад” і омолоджує організм

Uncategorized

Співробітники Колумбійського університету, Кембриджа і Каліфорнійського університету в Сан-Франциско досліджували, як омолодити систему виробництва крові. Виявилося, що вже існуючі ліки від артриту впливають на стовбурові клітини крові, імітуючи переливання юнацької крові літнім людям для поліпшення здоров’я.

Раніше вчені експериментували, переливаючи кров молодих особин літнім мишам, і виявили, що це покращує когнітивні здібності, збільшує тривалість життя і відстрочує вікові захворювання останніх. Однак це тимчасовий захід, і автори нового дослідження шукали рішення, яке омолоджує всю систему виробництва крові.

Вчені досліджували запальний сигнал IL-1B в організмі. Виявилося, він “відповідає” за пошкодження стовбурових клітин крові. Раніше його пов’язували з іншими запальними станами, наприклад, з ревматоїдним артритом. Тому дослідники перевірили вже існуючий препарат від цього захворювання – анакінра, щоб блокувати IL-1B у літніх мишей.

Анакінра – імунодепресант, інгібітор інтерлейкіну. Являє собою рекомбінантну версію антагоніста рецептора інтерлейкіну-1 (IL-1ra) людського, продукованого штамом E. coli з використанням технології рекомбінантної ДНК.

Експеримент на тваринах показав, що стовбурові клітини крові повернулися до більш молодого і здорового стану. Це сприяло функціонуванню та регенерації клітин крові. Лікування спрацювало ще краще, коли препарат вводили мишам протягом усього життя, а не тільки на етапі старіння.

Вчені підкреслюють, що результати випробувань на тваринах не завжди застосовні до людей.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


#Виявилося #що #препарат #від #артриту #звертає #старіння #назад #омолоджує #організм

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар