Як контрацептиви впливають на мозок людини

Технології

Західні експерти виявили можливий зв’язок між використанням протизаплідних таблеток і змінами в частинах мозку, які обробляють страх. Результати нового дослідження можуть допомогти пояснити механізми, пов’язані зі страхом, які непропорційно впливають на жінок.

Image by jcomp on Freepik

Нині вважається, що гормональні зміни під час менструального циклу впливають на схему страху в мозку. Так, дослідники з Канади вирішили вивчити ефекти використання комбінованих оральних контрацептивів (КОК), щоб дізнатися більше про взаємозв’язок між статевими гормонами, які організм виробляє природним шляхом, і синтетичними версіями цих гормонів. Виявлено: область мозку, яка називається вентромедіальною префронтальною корою (vmPFC), у жінок, які приймають КОК, тонша, ніж у чоловіків.

Як протизаплідні впливають на здоров’я

Вчені вносять ясність: висновки нової наукової статті вказують всього лише на асоціації, і не стверджують будь-які негативні ефекти, пов’язані зі зміною розміру певних областей мозку. Однак дослідники також вважають, що, можливо, варто краще вивчити це питання.

“Вважається, що ця частина префронтальної кори відповідає за регуляцію емоцій, наприклад, за зменшення сигналів страху в контексті безпечної ситуації”, — пояснює Олександра Бруйар, фізіолог з Університету Квебеку в Монреалі. “Наш результат може представляти собою механізм, за допомогою якого комбіновані ОК можуть порушити регуляцію емоцій у жінок”. 

Західні фахівці виявили, що рівні як природних, так і синтетичних статевих гормонів пов’язані зі змінами розміру та товщини vmPFC порівняно з тією ж анатомією у чоловіків. Однак лише у жінок, які  застосовували оральні контрацептиви, vmPFC був тоншим, ніж у чоловіків.

Тривога і страх у жінок

“Враховуючи наші результати про те, що у чоловіків об’єм структури dACC – дорсальна передня поясна звивина, що відповідає за страх – менше, ніж у жінок, і товстіший vmPFC, ніж у споживачів КОК, наші результати можуть вказувати на структурну вразливість до психопатологій, які переважно вражають жінок”, — пояснили вчені. “Зокрема, велика dACC може вказувати на схильність жінок до розвитку страху, тоді як використання КОК може посилити цю вразливість, потенційно викликаючи витончення області, що пригнічує страх, такий як vmPFC».

Олександра Бруярд додає:

“При призначенні КОК дівчатам і жінкам повідомляють про різні фізичні побічні ефекти, наприклад, про те, що гормони, які вони приймуть, порушать менструальний цикл і запобігають овуляції. Мета нашої роботи – не протидіяти використанню КОК, але закликати до усвідомленості того, що таблетки можуть впливати на мозок”.

#Як #контрацептиви #впливають #на #мозок #людини

Source link

Коментувати за допомогою Facebook
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )
Додати коментар