як Silicon Valley Bank за день втратив 60%

Криптовалюта

Акції Bank of America, Citibank, JPMorgan Chase і Wells Fargo впали, американські банки втратили понад 50 мільярдів доларів ринкової вартості всього за одну ніч. Найбільше постраждав Silicon Valley Bank, який зараз на тлі збитків та скорочення фінансування венчурного капіталу вимушено продає акції на суму $1,75 млрд

Silicon Valley Bank

Silicon Valley Bank Фото: trademarkvisual.com

Такі дії з боку Silicon Valley Bank необхідні, щоб зміцнити фінанси після розвантаження портфеля активів, включаючи казначейські облігації США та іпотечні цінні папери. Ціна акцій банку Кремнієвої долини за день впала на понад 60%. Це рекордний показник в історії.

Ці новини з’явилися на тлі зростання відсоткових ставок та скорочення фінансування стартапів з боку венчурних фондів. Хоча для банків є звичайною практикою підтримувати великі портфелі облігацій, оскільки SVB був змушений їх розвантажити, це вплинуло на їхні прибутки.

У своїй презентації для інвесторів, присвяченій різним фінансовим крокам компанії, яка відбулася 8 березня ввечері, в SVB зазначили, що окрім суттєвого падіння інвестицій, клієнти (стартапи) все ще витрачають готівку на історично високому рівні. Ця невідповідність призвела до того, що компанія описала як «тиск на баланс грошових потоків».

Крім того, хоча депозити SVB зросли, оскільки банк спочатку брав готівку від компаній з високим рівнем венчурного фінансування, банк Кремнієвої долини вклав ці депозити в цінні папери, такі як казначейські облігації США. Ці цінні папери вважаються безпечними, але через підвищення ставок Федеральною резервною системою вони стали коштувати менше.

Багато новинних видань також повідомляли, що під час телефонної розмови генеральний директор Silicon Valley Bank Грег Беккер сказав провідним венчурним інвесторам Кремнієвої долини «зберігати спокій» і що банк має «достатньо ліквідності, щоб підтримати клієнтів, за одним винятком: якщо всі будуть говорити один одному, що SVB в біді, це буде проблемою».

Нагадаємо, що криптовалютний банк Silvergate все ж заявив про свою ліквідацію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фонд гарантування вкладів розпочав виведення з ринку Айбокс Банка

Слід зазначити, що Банк Кремнієвої долини був партнером кількох американських технологічних та медичних компаній, і багато хто з них в Twitter радить стартапам виводити кошти з банку.

Білл Акман, генеральний директор Фонду Першинг-сквер, написав у Твіттері:

«Крах @SVB_Financial може знищити важливий довгостроковий рушій економіки, оскільки компанії, що підтримуються венчурними фондами, покладаються на SVB для отримання кредитів та зберігання своїх операційних коштів. Якщо приватний капітал не може запропонувати рішення, слід розглянути можливість державної допомоги з високим ступенем розмивання капіталу».

Він додав, що хоча уряд міг би гарантувати депозити в обмін на випуск варрантів та інші зобов’язання (це могло б дозволити SVB стабілізуватись і залучити новий приватний капітал), порятунок має бути спрямований на захист вкладників SVB, а не акціонерів чи менеджменту.

«Ми не повинні винагороджувати погане управління ризиками або захищати акціонерів від ризиків, які вони свідомо взяли на себе», — пише Акман.

Однак венчурний інвестор Марк Састер також написав у Твіттері, що у венчурному співтоваристві потрібно більше публічно висловлюватися, щоб придушити паніку щодо SVB.

«Я вірю їхньому генеральному директору, коли він каже, що вони платоспроможні і не порушують жодних банківських нормативів, а їхньою метою було підвищення та зміцнення балансу. Я вважаю, що найбільшим ризиком для стартапів та венчурних фондів (і для SVB) буде масова паніка. Класичні «набіги на банк» завдають шкоди всій нашій системі. Люди публічно жартують з цього приводу. Це не жарти, це серйозні речі. Будь ласка, сприймайте це саме так», — наголосив Састер.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

АМКУ видав дозвіл на купівлю контрольного пакету акцій БТА Банку: подробиці

Китай посилює фінансовий та технічний нагляд за корпораціями

Суд призупинив банкрутство компанії колишніх власників ПриватБанку, яка заборгувала 2,6 млрд гривень

За матеріалами finextra.com, techcrunch.com.

Prompt
#як #Silicon #Valley #Bank #за #день #втратив

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар