які умови пропонують на початку 2023 року

Лайфхаки

Кредитний портфель банків у січні зменшився на 0,7%

Середні відсоткові ставки за новими кредитами банків для населення у січні 2023 р. у національній валюті становили 35,7% річних. Порівняно з груднем 2022 року ставки зросли на 0,6 в.п. Такі статистичні дані опублікував Нацбанк. За даними регулятора, ставки за кредитами в доларах або євро для нових клієнтів збільшилися здебільшого з 6,4% до 7,2% річних.

Ставки за новими кредитними договорами у гривні (для бізнесу) в період січня впали з 20,1% до 19,5% річних, за валютними – зросли з 5,2% до 5,9%. Обсяг кредитного портфеля банків у зазначений місяць зменшився на 0,7% до 1000 млрд. грн. Кредитні договори населення залишилися на колишньому рівні – 210 млрд. грн., портфель кредитів підприємств скоротився на 0,9% до 766 млрд. грн.

Нагадаємо, за даними НБУ, українські банки продовжують посилювати вимоги щодо видачі кредитів для населення. Фінустанови помітно збільшили вартість споживчих позик.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Paypal відзвітували про вражаюче зростання прибутку за четвертий квартал

Ми раніше повідомляли, що надлишок коштів на рахунках та в депозитаріях українських банків негативно позначається на курсі гривні по відношенню до зарубіжних валют. Нацбанк робить зусилля для недопущення надмірного вливання в економіку надрукованої за останні місяці гривневої маси.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Американський банківський гігант JP. Morgan візьме участь у відновленні України

Уряд визначив розмір виплат за особливі заслуги перед Батьківщиною

За матеріалами сайту bank.gov.ua

Prompt
#які #умови #пропонують #на #початку #року

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар