Якщо вірний закон Гомпертца, після 2073 рекордна тривалість життя досягне 140 років.

Uncategorized

Група математиків з Університетів Джорджії і Південної Флориди використовувала математичне моделювання тривалості життя за допомогою закону смертності, який був розроблений в 1825 році. Відповідно до одного з варіантів, всі існуючі рекорди тривалості життя будуть побиті після 2073 року. Причому деякі прогнозні графіки показують, що граничний вік довгожителів досягне 140 років.

В’єтнамська пара, яка відзначила 70-річчя шлюбу. Steve Knutson. Unsplash.com

Група математиків з Університетів Джорджії і Південної Флориди використовувала моделювання тривалості життя за допомогою закону смертності, який був розроблений в 1825 році британським математиком Бенджаміном Гомпертцом. Вчені не враховували ніякі інші дані, крім зміни тривалості життя після 1950-го. В результаті у них вийшли два варіанти зміни тривалості життя в найближчі десятиліття. Відповідно до одного з варіантів, всі існуючі рекорди тривалості життя будуть побиті після 2073 року, причому деякі прогнозні графіки вказує на граничний вік довгожителів, що досягає 140 років.

Робота починається досить нетрадиційно для математичних статей. Перша цитата у введенні — це псалом 90:10 за Біблією короля Якова. Автори пишуть, що, судячи з цього псалму, стародавні євреї близько 2500 років тому вважали, що максимальний вік, якого може досягти людина, — 80 років. Далі наводиться цитата з поеми Горація, з якої автори роблять висновок, що стародавні римляни оцінювали максимальну тривалість життя людини в 100 або 110 років.

Поточний рекорд тривалості життя людини становить 122 роки. Він не змінюється з 1997 року, коли померла Жанна Кальман (1875-1997). Хоча це вражаюче довголіття, вже давно передбачено, що в майбутньому хтось обов’язково проживе довше. Але сьогодні на планеті живе тільки 8 осіб старше 114 років, всі вони — жінки, а найстаршій – 116 років.

Закон Гомпертца

Два сценарії моделі Гомпертца: когортне стиснення і розширення DOI: 10.1371 / journal.pone.0281752

Закон Гомпертца, використаний в дослідженні, являє собою математичну закономірність, яка була отримана в 1825 році британським математиком Бенджаміном Гомпертцем. Він показав, що ризик смерті подвоюється приблизно кожне десятиліття після 50 років. Сам Гомпертц був досить обережний і вважав, що його модель надійна тільки до 85 років.

До 1950 року закон смертності Гомпертца виконувався досить стійко, але після цього ризик смерті в літньому віці став знижуватися. Це і врахували математики в новій роботі. Автори статті не залучають ніяких біологічних даних. Вони використовують чисто демографічні показники. Фактично автори статті внесли поправки в емпірично обчислювальні коефіцієнти, які використовуються в законі Гомпертца. В результаті вони прийшли до висновку, що когорти людей, які народилися після 1950 року, повинні першими відчути значне збільшення тривалості життя. Автори дослідження прогнозують наступ майбутнього, в якому рекорди тривалості життя будуть побиті, а після 2073 року деякі люди доживуть до 140 років.

Чому зростає тривалість життя?

Математики не відповідають на це питання. Вони тільки фіксують зниження ризику смерті. Ймовірно, вирішальну роль відіграють досягнення медицини, санітарних служб, безпеки. Але, щоб дожити до 140 років, цього, звичайно, недостатньо. Мабуть, буде потрібно набагато більш глибоке розуміння клітинних функцій, відновлення ДНК, боротьба з раком і омолодження тканин. Ймовірно, будуть потрібні генетичні модифікації, що проводяться в лабораторії перед заплідненням, щоб забезпечити організм геномом, здатним витримати 140 років клітинної реплікації без руйнівних мутацій і старіння. До цього поки далеко, і можливо закон Гомпертца доведеться ще раз відкоригувати вже в бік зниження граничного віку. Але поки сумарні зусилля людства по збільшенню тривалості життя, що відбилися в коефіцієнтах закону Гомпертца, виглядають дуже вражаюче.

#Якщо #вірний #закон #Гомпертца #після #рекордна #тривалість #життя #досягне #років

Source link

Коментувати за допомогою Facebook
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )
Додати коментар