За бронювання військовозобов’язаних доведеться доплачувати: законопроєкт

Лайфхаки

У Верховній Раді розробляється законопроєкт, що передбачає інноваційний підхід до механізму бронювання військовозобов’язаних. Законопроєкт пропонує ввести обов’язкові щомісячні внески для забезпечення відстрочки від мобілізації для співробітників різних сфер діяльності

Фото: instagram.com/zelenskiy_official, wikipedia.org, freepik.com

Фото: instagram.com/zelenskiy_official, wikipedia.org, freepik.com

Про це йдеться у статті Forbes.

Який вказано у статті, головна відмінність нового підходу до бронювання від раніше запропонованої Офісом президента полягає у відмові від привʼязки до розміру заробітної плати та відрахувань ПДФО чи ЄСВ.

Депутати пропонують встановити щомісячний фіксований платіж, після сплати якого підприємство зможе забронювати працівника незалежно від посади. Головна умова – компанія має працювати в “білу” та сплачувати податки до бюджету.

Читайте також: PayPal впроваджує продукти на основі ШІ та оплату “в один клік”

“Встановлення будь-яких критеріїв (відносно заробітної плати – ред.) буде сприймається суспільством, як поділ на класи. На підприємстві можуть самостійно обирати, кого зі співробітників хочуть забронювати”, – пояснив зміну концепції голова економічного комітету та співавтор законопроєкту Дмитро Наталуха.

Як пояснив депутат, ідея законопроєкту – дати можливість бронювати важливий персонал всім підприємствам, а не лише тим, які Кабмін визначив критично важливими. До прикладу, СТО, які у тому числі ремонтують машини для військових, теж повинні мати можливість забронювати співробітників.

Так, у Раді пропонують ввести додаткову сплату до військового збору за кожного заброньованого працівника. Варіант, який розглядається зараз – до 1,5% військового збору додається фіксована ставка у розмірі 20 000 грн.

Читайте також: Скільки платежів зробили через СЕП у 2023 році — НБУ

Наталуха пояснив, що привʼязка до військово збору забезпечить швидке адміністрування податку і закріпить надходження коштів виключно на потреби військових.

Крім цього, працівники мають бути офіційно оформлені, а у компанії не повинно бути заборгованості по сплаті податків. Таким чином можна буде бронювати до 50% від військовозобовʼязаних працівників.

Запропонований механізм бронювання допоможе уникнути підвищення податків, адже зазначені кошти бізнес добровільно спрямовуватиме на потреби військових. також автори ініціативи вважають, що новий механізм виведе з тіні частину компаній, які будуть офіційно сплачувати податки та спонукати бізнес відмовитися від використання схеми з ФОП для оптимізації оподаткування.

Читайте також: У Дії зʼявилися нові військові облігації

У чорновику документа вказується, що мінімум 3,4 млн чоловіків мають невстановлений статус для економіки України: не працевлаштовані, не перебувають у силах оборони, не перебувають за кордоном та не мають інвалідності.

Фіксована ставка за бронювання, за різними сценаріями, може принести від 18 млрд грн до 155 млрд грн на рік.

Ознайомтесь з іншими важливими матеріалами:

Клієнти Sensе Bank заробили більше 700 тис. грн на «збірках»

Учені виявили, що Місяць стискається в розмірі: причини

В Україні запрацював Фонд часткового гарантування кредитів для аграріїв


Prompt
#За #бронювання #військовозобовязаних #доведеться #доплачувати #законопроєкт

Source link

Коментувати за допомогою Facebook
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )
Додати коментар