Законодавець цифрової моди, трендсетер та віртуальна модель для реклами одягу: Нові ролі штучного інтелекту

Лайфхаки

Штучний інтелект допомагає компаніям слідувати тренду персоналізації, збираючи дані та аналізуючи їх  

ChatGPT у світі моди

Штучний інтелект уже пірнув у модну індустрію. Фото: https://pixabay.com/

Генеральний директор Amazon Джеф Безос нещодавно сказав, що у світі немає жодної галузі, яку не можна було б покращити навчання за допомогою машини, а ми живемо в епоху нового «Відродження». Здається, це правда. Ім’я цьому відродженню – штучний інтелект.

Цікаво, що авторитетна група експертів Trend Hunter кілька місяців тому опублікувала великий перелік трендів та тенденцій, які будуть популярні у 2023 році у бізнесі, інтернеті та мистецтві. Одним з гарячих прогнозів була популяризація моди у метавсесвіті. Йшлося про покази мод у Metaverse, завдяки чому компанії рекламують себе у віртуальному просторі.

Насправді висока мода – одна з найбільш прогресивних та креативних індустрій – і експериментує вона не лише з метавсесвітом та його можливостями. Нещодавно стало відомо, що штучний інтелект славнозвісного ChatGPT відкрив для модної індустрії нові виміри та незліченну кількість нових можливостей, яких раніше у неї не було.

Далі розповідаємо про те, як майже всесильний штучний інтелект став справжнім законодавцем моди та трендсетером у мережі.

Як ChatGPT може допомогти світу моди

Ще до початку епохи ChatGPT штучний інтелект у різних його проявах на різних платформах використовувався багатьма сайтами як стиліст або його помічник. Протягом останніх кількох років багато модних брендів використовують ШІ на своїх сайтах.

Приміром, у 2017 році компанія Amazon почала розробку алгоритму стилю, щоб штучний інтелект визначав майбутні тенденції та сам створював речі. Він може аналізувати одяг користувача і радити, у чому краще вийти з дому, щоб не прогадати зі стилем. Ще одна група дослідників думає над алгоритмом, котрий міг би розуміти та ідентифікувати стилі із зображення та створювати власний дизайн.

Сьогодні ж ChatGPT, отримуючи дані з різних інтернет-ресурсів та використовуючи NLP (обробку природньої мови), створює діалоги, які за логікою викладу та побудови максимально схожі на згенеровані людиною. Завдяки цьому його почали використовувати для цифрової моди. Як це проявляється?

По-перше, нейромережа GPT дозволяє створювати максимально детальні описи з усією необхідною інформацією про бренд та конкретну одиницю одягу, взуття, аксесуар.

По-друге, бот ChatGPT гарантує миттєву і якісну підтримку клієнтів.

По-третє, ChatGPT вміє аналізувати дані та співставляти їх з модними течіями, стилями та формувати рекомендації щодо покупок для клієнтів. Тож він може виступати у якості особистого стиліста, безкоштовно підбираючи образи та надаючи рекомендації стосовно стилю.

По-четверте, ChatGPT може стати помічником у створенні нових колекцій одягу, даючи поради стосовно кольору, крою, довжини, матеріалів, оздоблення тощо.

Це все свідчить не стільки про вміння штучного інтелекту підбирати кольори та відповідати покупцеві на питання щодо суконь та взуття, а радше про його навички до співтворчості, аналізу даних про споживачів та вміння прогнозувати тенденції на основі наявних знань. Саме це допоможе модним брендам розуміти цільову аудиторію і втілювати ефективні маркетингові кампанії.

ChatGPT у світі моди

ШІ може стати чудовим консультантом-стилістом. Фото: https://pixabay.com/

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Діра на Сонці – коли чекати збоїв у роботі банків? Неочікувана відповідь штучного інтелекту

Як цифрова мода користується ChatGPT?

Варто зазначити, що наразі маркетингові тексти, що їх пропонує ChatGPT (навчений на даних до 2021 року), доволі прості та потребують людського втручання, аби стати довершеними та позбутися шаблонності. Проте його вже активно використовують у різних галузях. І мода – не виключення.

Хорватський бренд діджиталодягу Tribute Brand отримав популярність завдяки цифровому одягу, зокрема, популярній у мережі сукні з величезним бантом, використовує ChatGPT для автоматизації тексту з підказок. Засновниця бренду Гала Марія Врбанич увімкнула підказку з 75-ти слів, доручивши ChatGPT написати історію про віртуального представника свого бренду. Цей текст став маркетинговою бомбою, зробивши рекламну кампанію бренду популярною.

Тим часом платформа цифрової моди DRESSX залучила ChatGPT для створення опису продуктів і написання рекламних матеріалів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як штучний інтелект застосовується в інвестиційній сфері — аналітика

Штучний інтелект у beauty-галузі

Наприкінці 2022 року у Лісабоні пройшов щорічний технологічний захід під назвою Web Summit, де були представлені інновації та новітні високі технології. Тоді багато говорили про штучний інтелект, зокрема, про його впровадження у галузь health care та сферу краси.

Концерн L`Oreal, що виготовляє б’юті-продукти вже понад 110 років, вирішив відійти від консервативного способу обробки даних клієнтів і вирішив використати ШІ для реалізації основного тренду персоніфікації. На основі 16 тисяч зображень фахівці компанії створили онлайн-алгоритм e-shades, котрий вміє максимально точно підібрати відтінок тонального засобу, який пасуватиме конкретному покупцеві. Схожа технологія використовується і в онлайн-виборі ідеального відтінку помади. 

ChatGPT у світі моди

ШІ здатен визначити ідеальний колір. Фото: https://pixabay.com/

Цікаво, що бренд YSL також розробив подібну технологію – Scent-Sation – для підбору аромату відповідно до емоцій клієнта. Фахівці компанії створили пристрій, який надівається на голову та зчитує електроімпульси мозку у відповідь на конкретний аромат. Таким чином штучний інтелект виявляє, на який аромат людина реагує максимально яскраво і головне – позитивно.

Фахівці L’Oreal розробили технологію для аналізу шкіри для бренду La Roche-Posay. Алгоритм на основі ШІ сканує шкіру, виявляючи висипання акне та ключові ознаки старіння. Висновки, отримані спеціалістами від ШІ, дозволяють підібрати належний догляд.

Взагалі L’Oreal чи не найактивніший популяризатор штучного інтелекту серед представників б’юті-галузі. Відомо, що концерн разом з Google аналізує запити споживачів, які використовуються для прогнозування майбутніх трендів.

Це – яскраві приклади використання алгоритмів штучного інтелекту для персоніфікації у б’юті-галузі. Ймовірно, що найближчим часом ці та інші бренди залучать ChatGPT до ще складніших експериментів з комунікацією з клієнтами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Штучний інтелект може використовуватися для створення фейків та пропаганди – дослідження

Одяг, створений штучним інтелектом: який він?

Нещодавно стало відомо, що компанія Levi Strauss & Co (Levi’s), яка виготовляє одяг, почала співпрацю зі студією цифрової моди Lalaland.ai. Студія працює на ринку лише чотири роки, але за цей час стала доволі популярною, створюючи за допомогою штучного інтелекту гіперреалістичні моделі будь-якої комплекції, зросту, віку. Це допомагає модним брендам ставати більш інклюзивними та клієнтоорієнтованими.

У планах Levi’s – показ одягу на моделях, створених штучним інтелектом. Штучний інтелект потрібен для того, щоб покупці змогли подивитися, як одяг виглядає на тій чи іншій фігурі. Справа у тому, що віднедавна компанія почала отримувати від клієнтів фідбек щодо того, що вони хочуть купувати речі, «примірявши» їх не на однотипних струнких моделей, а на моделей, схожих на них. Саме тому у Levi’s вирішили «найняти» моделей, які відображають різні типи фігур.

«Хоча штучний інтелект, швидше за все, ніколи повністю не замінить для нас справжніх моделей, ми раді потенційним можливостям, які він може надати для споживчого досвіду. Ми розглядаємо моду та технології як мистецтво та науку», – говорять у компанії Levi’s.

Також виробник одягу підкреслив, що цей проєкт є лише одним із засобів популяризації різноманіття, а не заміна реальних людей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Тайвань використовує штучний інтелект для боротьби з мобільним шахрайством

Штучний інтелект в якості письменника: стартує альфа-тестування Notion AI

Штучний інтелект Midjourney може замінити художників — оновлення нейромережі

Prompt
#Законодавець #цифрової #моди #трендсетер #та #віртуальна #модель #для #реклами #одягу #Нові #ролі #штучного #інтелекту

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар