Запуск першої надрукованої ракети на метані: подивіться, як це було

Uncategorized

Перша в світі ракета, надруковану на 3D-принтері, запустили на цьому тижні, але вона не змогла вийти на орбіту.

Каліфорнійський аерокосмічний стартап Relativity Space розробив інноваційний космічний корабель, практично повністю надрукований на 3D-принтері. Перший запуск відбувся в середу, 23 березня. Безпілотна ракета Terran 1, оголошена менш дорогою у виробництві і польоті, ніж аналоги, стартувала з мису Канаверал, штат Флорида, о 23:25 за місцевим часом. Під час відділення другого ступеня, коли корабель прямував до низької навколоземної орбіти, він зіткнувся з «аномалією». Представники компанії не відразу повідомили подальші подробиці, передає агенство «Франс-Прес».

Хоча ракеті не вдалося вийти на орбіту, запуск довів, що ракета, на 85% надрукована на 3D-принтері, може витримати суворі умови старту.

Фотографи Майкл Бейлор (Michael Baylor), Джон Краус (John Kraus), Тревор Мальманн (Trevor Mahlmann) і CEO Relativity Тім Елліс (Tim Ellis) показали, як виглядав легендарний запуск в соцмережах. Аккаунт стартапу також поділився декількома вражаючими кадрами. Характерний колір полум’я пояснюється тим, що ракета використовує метан як пальне.

Запуск первой напечатанной ракеты на метане: посмотрите, как это было

Успішний пуск припав на третю спробу. Спочатку запуск планувався на 8 березня, його відклали в останню хвилину через проблеми з температурою палива. Другий запуск 11 березня скасували через проблеми з тиском палива. Згідно Relativity, якби Terran 1 досяг низької навколоземної орбіти, він став би першим приватним транспортним засобом, що використовує метанове паливо, який досяг мети з першої спроби.

Terran 1 не ніс корисного навантаження під час першого польоту, але, в кінцевому підсумку, ракета зможе вивести на низьку навколоземну орбіту до 1250 кг вантажу.

Висота ракети становить 33,5 м, а діаметр — 2,2 м. Велика частина ракети надрукована на 3D-принтері з металевих сплавів, включаючи дев’ять двигунів Aeon 1, використовуваних на першій ступені, і один двигун Aeon Vacuum — на другій.


#Запуск #першої #надрукованої #ракети #на #метані #подивіться #як #це #було

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар