Життя на Марсі може існувати в лавових трубках під поверхнею

Uncategorized

Дослідники з Центру космічних польотів NASA імені Годдарда протягом декількох років вивчали лавові трубки під вулканом Мауна-Лоа на Гаваях. Вчені виявили кілька десятків невідомих видів мікроорганізмів. Вчені вважають, що на Марсі мікроби можуть існувати в подібних умовах. І життя там слід шукати в лавових трубках під поверхнею планети.

NASA

«Мікроби, які ми знайшли на Гаваях, можуть бути схожі на мікроби, які колись жили на Марсі, або навіть на мікроби, які живуть там сьогодні», — каже Хлоя Фішман, співавтор роботи, виконаної дослідниками NASA.

У лавовій трубі Мауна-Лоа вчені виявили 72 невідомих виду мікробів і отримали відомості про середовище проживання мікроорганізмів. Ці дані допоможуть розробити стратегію збору зразків в марсіанських лавових трубах.

Мауна-Лоа. Виверження 1984 року Вікіпедія

Лавова трубка, яку досліджували вчені, розташована на північному схилі вулкана Мауна-Лоа. Вона утворилася близько 200 років тому, що визначає її як «молоду» на геологічній шкалі часу, що нараховує мільярди років. Молоді гавайські трубки менше, ніж старі, схильні до впливу води та інших погодних умов, тому вони більше схожі на марсіанські лавові трубки, якими вони були мільярди років тому.

Коли на Марсі вперше утворилися лавові трубки, Червона планета, швидше за все, була схожа на Землю, з активними вулканами, атмосферою, більш теплим кліматом і поточною водою. Оскільки ці умови сприяли зародженню життя на Землі, вони могли зробити те ж саме на Марсі. Хоча марсіанська поверхня стала негостинною для живих істот після того, як планета скинула свою атмосферу, охолола і висохла близько 3 мільярдів років тому, мікроби могли мігрувати під землю, вважають вчені.

Результати цих досліджень можуть допомогти марсоходам визначити перспективні місця для взяття проб на наявність ознак минулого або справжнього життя.

#Життя #на #Марсі #може #існувати #лавових #трубках #під #поверхнею

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар