Знайдено новий міні-супутник Землі

Uncategorized

Астрономи підтвердили, що об’єкт, названий 2022 NX1, є природним супутником Землі. Отже, це міні-місяць, а не якийсь випадковий шматок космічного сміття.

Минулого року пара астрономів-аматорів виявила об’єкт, який частково перетинав орбіту Землі. Він був названий 2022 NX1 – вчені припускали, що це астероїд, тимчасово захоплений гравітацією Землі. Але була й інша можливість – що це була якась ракета, яка залишилася, про яку людство забуло. Нове дослідження підтверджує природну природу 2022 NX1, що робить його міні-супутником Землі, який в майбутньому може впасти на нашу планету.

2022 NX1 був виявлений 2 липня астрономами південної обсерваторії в Намібії, і, за розрахунками, наблизився до Землі найсильніше 26 червня. Імовірність зіткнення цього об’єкта з землею між 2075 і 2122 роками оцінюється в 1,2 відсотка, але через його розмір, який становить приблизно 5-10 метрів в поперечнику, його падіння не завдасть серйозної шкоди, хоча можлива подія, подібне падіння челябінського метеорита.

Відкриття призвело до дебатів щодо того, чи є 2022 NX1 шматочком космічного сміття, астероїдом, що обертається на одній орбіті із Землею, або, що ще цікавіше, викинутою частиною Місяця. Це питання вдалося вирішити завдяки спостереженням з телескопа Gran Telescopio Canarias 6 серпня. Спостереження підтвердили, що спектри об’єкта не схожі ні на щось штучне, ні на частину Місяця.

Отже, 2022 NX1 є астероїдом, ймовірно, K-типу, і кваліфікується як міні-Місяць. Поєднання цих та попередніх спостережень показує, що 2022 NX1 знаходився в полі тяжіння Землі приблизно 21 день. Цього часу було недостатньо, щоб об’єкт був повністю захоплений нашою планетою, проте навіть це робить його гідним статусу міні-супутника Землі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


#Знайдено #новий #мінісупутник #Землі

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар