Знайдений білок, який необхідний для поширення раку молочної залози (відео)

Технології

Білок можна використовувати в якості терапевтичної мети для запобігання розвитку метастазів. Дослідження опубліковано в журналі Advancesd Science.

Дослідники з Пенсільванського університету визначили механізм проникнення клітин раку молочної залози в здорові тканини. Руховий білок динеїн забезпечує поширення ракових клітин. Це відкриття не тільки покращує розуміння метастатичного процесу, але і є першим кроком до розробки нових методів лікування.

Дослідники використовували мікроскопію, щоб спостерігати за міграцією живих клітин раку молочної залози у двох різних системах, змодельованих за зразком людського тіла. Перша система, двовимірна мережу колагенових волокон, виявила, як ракові клітини рухаються через позаклітинний матрикс, що оточує пухлини, і показала, що динеїн грає ключову роль в русі ракових клітин.

Клітини раку молочної залози людини мігрують в 3D-моделі здорових м’яких тканин. Відео: Erdem Tabdanov / Penn State

Друга система представляла тривимірну модель, яка імітувала м’які тканини з використанням мережі мікроскопічних часток гідрогелю, з’єднаних разом в структури, що імітують пухлини. Як і у двомірному експерименті, в тривимірній моделі дослідники виявили, що динеїн «незамінний» при поширенні або метастазування ракових клітин.

Використовуючи ці тривимірні моделі, які частково імітують пухлину, ми виявили, що якщо ми заблокуємо динеїн, ракові клітини не зможуть ефективно рухатися і проникати у тверді тканини, – говорить Амір Шейхи, співавтор дослідження

Вчені відзначають, що відкриття може привести до створення принципово нової терапії раку.  Замість того щоб вбивати ракові клітини за допомогою променевої або хіміотерапії, рух таких клітин можна буде просто «паралізувати», відключивши потрібний білок. У перспективі таке лікування може стати нетоксичною альтернативою сучасним методам після хірургічного видалення основної пухлини.

Відкриття механізму, керуючого поширенням метастазів пухлини молочної залози — важливий перший крок для створення протиракової терапії, але до практичного застосування методу в медицині ще далеко. Попередньо необхідно провести випробування на тваринах.

#Знайдений #білок #який #необхідний #для #поширення #раку #молочної #залози #відео

Source link

Коментувати за допомогою Facebook
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )
Додати коментар