Знайдений спосіб закріплювати величезні вітряні турбіни за допомогою інноваційної платформи (фото)

Uncategorized

Поворотні важелі можуть стабілізувати масивні плавучі морські вітряні турбіни.

Ірландська компанія Gazelle оголосила про розробку нової конструкції плавучої вітряної платформи третього покоління. За словами представників, вона може стабілізувати масивні морські турбіни потужністю до 20 МВт, радикально знижуючи її вагу, вартість і натяг кабелю на дні.

Фото: Gazelle Wind Power

Плавучі морські платформи — відмінна альтернатива традиційним видам енергії, але зводити і обслуговувати їх непросто з точки зору інженерії. Типова морська турбіна потужністю 14 МВт, наприклад, може розмістити 500-тонну гондолу на вершині 130-метрової вежі, обертаючи три 108-метрових вуглецевих лопаті в повну силу під час шторму.

Фото: Gazelle Wind Power

Збалансувати таку гігантську вертушку на плавучій базі — чималий подвиг. І у інженерів Gazelle є рішення. Плаваюча вітряна платформа третього покоління прив’язується з трьох сторін. Кабелі тягнуться від тросів на морському дні і піднімаються над плавучою конструкцією, проходять по поворотним важелям, а потім — опускаються вниз і кріпляться до важкої противаги, підвішеної під платформою.

Фото: Gazelle Wind Power

Це, за словами представників компанії, створює пасивну систему, здатну врівноважувати хвильові і приливні рухи, а також силу вітру, зменшуючи качку і підвищуючи ефективність турбіни. Отримана інноваційна платформа набагато менше і легше, ніж типові напівзанурювальні конструкції, що дозволяє скоротити використання сталі на цілих 70% і знизити вартість приблизно на 30%. Система «динамічного швартування» також надає приблизно на 80% менше навантаження на троси морського дна, ніж звичайна платформа з натяжними опорами, утримуючи нахил менше одного градуса, допускаючи деякий рух вгору і вниз.

#Знайдений #спосіб #закріплювати #величезні #вітряні #турбіни #за #допомогою #інноваційної #платформи #фото

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар