З’ясувалося, як саме самки павуків обманюють самців заради спарювання і поїдання

Uncategorized

Дослідники з’ясували причину незвичайного поведінки павуків.

Самки воронкових павуків поводяться дивно при спарюванні: вони прикидаються мертвими під час контакту з самцями. Нове дослідження показало, що так самці менше турбуються про те, що їх з’їдять, коли «справа буде зроблено». Це, в свою чергу, полегшує самкам вибір найкращих партнерів. Прикидаючись мертвими, вони залучають відповідних партнерів. У разі, якщо до них наблизиться самець, який їх не влаштовує, вони зможуть відбитися, раптово напавши.

Відомо, що самки деяких воронкових павуків практикують канібалізм після спарювання — вони вбивають і поїдають партнерів після «зустрічі». Природно, це робить будь-який контакт набагато менш привабливим для самців, які буквально ризикують життям кожен раз, коли хочуть злучатися.

Щоб вирішити проблему, деякі види стали практикувати сексуальну каталепсію — самка згинає ноги і залишається нерухомою, якби вона померла. Це додає хоробрості заляканим самцям: вони можуть спокійно займатися своїми справами, не турбуючись про те, що стануть закускою після спарювання.

Дослідники знали про сексуальну каталепсії у павуків, але дотепер не було ясно, чи добровільно самки знерухомлюють себе в інтересах самців або це роблять самці. Можливо, вся справа в якомусь поведінковому тригері або хімічному сигналі.

Щоб зрозуміти, що відбувається, дослідники провели експерименти з павуками виду Aterigena aculeata. Вони порівняли сексуальну каталепсію з аналогічною поведінкою і з’ясували, що самки самі контролюють сексуальну каталепсію, щоб самим вибрати собі пару. Результати опубліковані 21 березня в журналі Current Zoology.

#Зясувалося #як #саме #самки #павуків #обманюють #самців #заради #спарювання #поїдання

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар