Древні китайські динозаври з аномально довгою шиєю: нові відкриття палеонтологів

Uncategorized

Дослідження показало, що шия завропода, який мешкав на території сучасного Китаю, досягала 15 м в довжину.

Міжнародна група дослідників повідомила про відкриття незвичайного травоїдного динозавра. Маменьчізавр (Mamenchisaurus sinocanadorum) — не найбільший з відомих динозаврів, але у представників цього виду розвинулася аномально довга шия. При цьому на відміну від родинних динозаврів у нього не дуже велике тіло і хвіст.

Скам’янілості Mamenchisaurus sinocanadorum були виявлені в Китаї під час розкопок ще в серпні 1987 року. Це неповний скелет, що складається з частини шиї, гігантського ребра і декількох кісток черепа, включаючи нижню щелепу. Відсутність повного скелета заважало вченим отримати уявлення про загальні розміри цього динозавра.

На территории Китая обитали динозавры с аномально длинной шеей

На территории Китая обитали динозавры с аномально длинной шеей

Викопні рештки Mamenchisaurus sinocanadorum: нижня щелепа (зліва) і два шийних хребці (справа). Зображення: Paul Barrett, Natural History Museum

Щоб відновити його вигляд, дослідники використовували знайдені пізніше в цьому ж регіоні кістки родинного виду завроподів. Вони використовували динозавра з виду Xinjiangtitan, у якого зберігся повний скелет шиї. Зіставивши пропорції шийних хребців у двох видів, дослідники змогли оцінити довжину шиї маменьчізавра. Вона становить близько 15 м в довжину.

Багато завроподів відомі своїми довгими шиями, серед них, наприклад, добре вивчені диплодоки. Вважається, що ця анатомічна особливість пов’язана з харчуванням: вони можуть споживати багато їжі в безпосередній близькості, не витрачаючи занадто багато енергії на пересування. Але навіть у порівнянні з цими видами у нового динозавра непропорційно довга шия.

Дослідники не знають, з чим пов’язана ця аномалія. Можливо, це було пов’язано з потребою в більшій кількості їжі, припускають вчені. Крім того, динозаври могли використовувати шию для змагань між самцями, які борються за самок і територію. Подібна поведінка спостерігається, наприклад, у жирафів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


#Древні #китайські #динозаври #аномально #довгою #шиєю #нові #відкриття #палеонтологів

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар