Дивний вихор на Сонці спантеличив вчених (фото)

Uncategorized

Супутник НАСА зробив зображення петлевої нитки плазми, яка розірвалася на Сонці і утворила вихор навколо північного полюса зірки.

Довга петля плазми прорвалася над північним полюсом Сонця, створивши “вихор”, який вчені не можуть пояснити.

Все видовище, яке тривало близько 8 годин, стало вірусним у Twitter. Таміта Сков, науковий співробітник аерокосмічного агентства, опублікувала кадри появи і зникнення сонячного вихору. Їх зробила обсерваторія сонячної динаміки НАСА.

Довга нитка плазми – це електрично заряджений газ, з якого складаються всі зірки. Він “вистрілив” з поверхні Сонця, створюючи величезну петлю — протуберанець. Структури такого роду можуть зациклюватися в космосі на сотні тисяч кілометрів.

NASA/ Solar Dynamics Observatory

Однак протуберанець, який НАСА спостерігала на початку лютого, раптово розпався, а потім залишився в повітрі протягом декількох годин, обертаючись навколо сонячних полюсів. Вчених дуже спантеличило це дивне явище.

Як відзначили Сков та інші дослідники, отриманий циклон плазми нагадував великі петлі холодного повітря над полюсами Землі взимку.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук#Дивний #вихор #на #Сонці #спантеличив #вчених #фото

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар