Літак Airbus керував групою дронів під час імітації автономної заправки

Uncategorized

Airbus протестувала технологію контролю дронів в повітрі під час заправки за допомогою системи автономного управління, встановленої на літаку. Про випробування повідомляє прес-служба компанії.

Інженери з компанії Airbus продемонстрували можливість автономного управління мережею дронів для проведення заправки в повітрі. Система, встановлена на літаку-заправнику A310 MRTT («багатоцільовий заправник»), забезпечила наведення на заправку і управління польотом дронів протягом шести годин.

Тестове випробування пройшло 21 березня над Кадіською затокою Атлантичного океану біля узбережжя Іспанії. У процесі польоту інженери протестували систему автономного управління Auto’Mate. Під час випробування літак A310 MRTT керував чотирма дронами DT-25, які імітували дозаправку в повітрі в реальних умовах.

Дрон на пусковій установці. Зображення: Airbus Defence and Space SAU 2023 Juan Pedro Donaire — Mango Producciones

В ході шестигодинного польоту управління безпілотниками було успішно передано з наземної станції на танкер. Система використовувала штучний інтелект і алгоритми спільного управління для контролю польоту чотирьох дронів. У процесі спільних маневрів пристрої наближалися до літака на відстань до 45 м і займали положення для дозаправки.

У процесі випробування Auto’Mate контролював відносну навігацію літака, зв’язувався між кораблями для підвищення автономності і забезпечував точне управління, щоб уникнути зіткнень і інших проблем.

Дрон наближається до літака для заправки. Зображення: Airbus 2023

Дозаправка в повітрі — одна з ключових технологій, що забезпечують можливість збільшити тривалість місії дрона на невизначений термін. Однак перекачування палива з одного літака на інший з дуже різними льотними характеристиками є складним завданням, що вимагає високого ступеня точності управління.

#Літак #Airbus #керував #групою #дронів #під #час #імітації #автономної #заправки

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар