Масове вимирання в минулому пов’язали з підвищенням рівня моря через танення льоду

Uncategorized

Дослідження показало, Що девонське масове вимирання пов’язано з різким падінням рівня кисню в море.

Геологи з Університету Мериленду і Університету Джорджа Мейсона знайшли в слідах відкладень, пов’язаних з девонським масовим вимиранням ознаки евксінії — скорочення частки кисню і збільшення вмісту сірководню в морській воді. Стрімку зміну дослідники пов’язують з підйомом рівня океану через танення льодовиків.

Дослідники вивчили зразки чорних сланців з Бакенновської формації в США і Канаді. Цей регіон формувався в пізньому девоні. Оскільки континенти в ту епоху були затоплені, різні відкладення, включаючи чорні сланці, поступово накопичувалися у внутрішніх морях, які утворилися в геологічних западинах.

При аналізі відкладень дослідники виявили сліди декількох періодів, пов’язаних зі зменшенням у воді частки кисню і збільшенням кількості сірководню, що збігаються з періодами масового вимирання.

Геологи вважають, що в цю епоху через потепління спостерігалося танення полярних льодовиків і підвищення рівня моря. Це призвело до затоплення внутрішніх територій континентів. В результаті поживні речовини, такі як фосфор і азот, потрапили в воду, викликали бурхливе цвітіння водоростей і позбавили воду кисню.

Утворилися мертві зони, в свою чергу, збільшили рівень токсичного сірководню саме там, де мешкало більшість морських тварин, що призвело до загибелі істот, які мешкають в океані, так і деяких мешканців суші навколо берегової лінії.

Дослідники відзначають, що глобальне потепління, пов’язане з антропогенним впливом, може мати ті ж наслідки. Збільшення викидів веде до глобального потепління і може привести до танення льодовиків і підйому рівня моря. Аналіз масового вимирання допоможе оцінити ризики і вжити заходів для запобігання небезпечних сценаріїв в майбутньому, укладають вчені.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


#Масове #вимирання #минулому #повязали #підвищенням #рівня #моря #через #танення #льоду

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар