На орбітальній станції “Тяньгун” йдуть тести двигуна Стірлінга

Uncategorized

Астронавти на борту китайської космічної станції “Тяньгун” випробовують новий перетворювач тепла в електроенергію. Він заснований на тепловій машині Стірлінга — двигуні зовнішнього згоряння. Він добре підходить для космічних станцій і місячних колоній, і може знизити потребу в сонячних батареях.

CSNA

Перетворювач Стірлінга, розроблений Ланьчжоуським Інститутом фізики Китайської академії космічних технологій, був встановлений в спеціальній шафі для базових випробувань в лабораторному модулі «Ментянь» на станції Тяньгун, повідомляє китайське космічне агентство (CNSA).

Пристрій було доставлено на станцію астронавтами корабля Shenzhou 15, які в даний час працюють на борту «Тяньгуна». Вони будуть займатися монтажем станції протягом 6 місяців. Термоелектричний перетворювач працював стабільно протягом усього випробування і виявився навіть більш ефективний, ніж очікували вчені.

Конвертор Стірлінга CNSA

Вільнопоршневі термоелектричні перетворювачі Стірлінга мають невелику вагу і можуть ефективно перетворювати теплову енергію в електричну.

Ця технологія здатна зменшити залежність космічного корабля від сонячних батарей і може бути корисною для забезпечення додатковою енергією майбутніх орбітальних місій, місячних колоній та далеких космічних польотів.

NASA також досліджувало перетворювачі Стірлінга. У 2020 році агентство заявило, що перетворювач, розроблений в дослідницькій лабораторії NASA імені Гленна в Огайо, безперервно працював протягом 14 років.

Монтаж на орбіті CNSA

Модуль “Ментянь «був останнім із трьох модулів, запущених для завершення будівництва Т-подібної космічної станції» Тяньгун” наприкінці минулого року. Китай, однак, розглядає можливість розширення станції за рахунок додаткових модулів.

#На #орбітальній #станції #Тяньгун #йдуть #тести #двигуна #Стірлінга

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар