NASA розробляє новий корабель для безпечного зведення МКС з орбіти

Uncategorized

У новому бюджеті NASA 180 мільйонів доларів виділено на проектування космічного буксира, який до 2030 року зможе замінити російські кораблі «Прогрес» і безпечно затопити МКС в океані.

Минулого тижня був оприлюднений бюджет американського космічного агентства на 2024 фіскальний рік (він почнеться в жовтні календарного 2023-го). Його загальна сума склала 27,2 мільярда доларів, на сім відсотків більше попередньої суми. З них 180 мільйонів NASA направить на розробку проекту космічного буксира, який допоможе безпечному виведенню МКС з орбіти. Про це керівники агентства розповіли на минулій днями прес-конференції, присвяченій новому бюджету.

Поки завершення роботи космічної станції заплановано на 2030 рік. Для її відведення можуть використовувати російські вантажні кораблі «Прогрес». Однак в NASA вважають, що додаткові можливості зроблять процес надійніше і безпечніше. Загальна вартість буксира — трохи менше мільярда доларів; 180 мільйонів виділять лише на перший конкурсний етап розробки, за підсумками якого будуть обрані проект і підрядник для створення космічного апарату.

За словами глави пілотованих програм NASA Кеті Людерс (Kathy Lueders), ці питання стали особливо актуальними на тлі недавньої серії технічних проблем, з якими зіткнулися пристиковані до МКС російські апарати. Мова, очевидно, про витоки в системах охолодження пілотованого «Сюзу» в грудні 2022 року, а також «Прогресу» — в лютому 2023-го.

Ще 30 мільйонів доларів з бюджету NASA на 2024 рік підуть на підтримку європейської місії ExoMars. В рамках її старт марсохода Rosalind Franklin на російській ракеті повинен був відбутися ще в кінці 2022 року, проте тепер, коли участь «Роскосмосу» в проекті призупинено, він «перебудовується» під інші носії і терміни. Запуск повинен відбутися не пізніше 2028-го, але яку саме роль в ньому готове взяти на себе американське агентство, поки не ясно.

Тим часом основними цілями для NASA залишається проект повернення людей на Місяць до 2025 року і початок будівництва навколомісячної космічної станції. У новому бюджеті для програми Artemis заплановано більше восьми мільярдів доларів, а 2,5 мільярда направлять на доопрацювання важких ракет-носіїв SLS. Крім цього, майже мільярд виділять на місію по доставці на Землю зразків марсіанського грунту, які марсохід Perseverance вже зібрав і спакував в герметичні капсули.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


#NASA #розробляє #новий #корабель #для #безпечного #зведення #МКС #орбіти

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар