НБУ запроваджує 3-місячний депозитний сертифікат під фіксовану ставку у 25%

Лайфхаки

Такий захід покликаний сприяти забезпеченню макрофінансової стабільності

НБУ

НБУ Фото: bank.gov.ua

Нацбанк вводить з 7 квітня тримісячний депозитний сертифікат (ДС) під фіксовану ставку на рівні облікової ставки та знижує ставки за депозитним сертифікатом до 20%. Про це розповів голова регулятора Андрій Пишний. Повідомляється, що ставки за терміновими гривневими депозитами в українських банках продовжують зростати. Це стало можливим завдяки діям регулятора.

Таким чином, термінова структура депозитної бази покращується. Проте деякі великі банки все ще пропонують недостатньо привабливі умови щодо депозитів у нацвалюті. І це на тлі зростання інфляції. Значна частина ліквідності зберігається на поточних рахунках, що являє собою певну загрозу макрофінансової стабільності. Для демпфування ризиків Нацбанк ухвалив рішення з 7 квітня 2023 року скоригувати операційний дизайн монетарної політики шляхом:

  • запровадження тримісячного депозитного сертифіката (ДС) під фіксовану ставку на рівні облікової ставки. У НБУ пояснили, що можливості банків розміщувати кошти в таких ДС залежатимуть від обсягів сформованих ними портфелів гривневих депозитів населення з початковим терміном розміщення від трьох місяців, а також від успішності нарощення таких портфелів;
  • зниження ставки за депозитним сертифікатом овернайт до 20%.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українських розробників залучили до створення софту для Maserati, Dodge та Jeep

Ми раніше повідомляли, що уряд вніс зміни до порядку видачі банками пільгових кредитів, а також у критерії їх оформлення. Наразі терміни погодження за кредитами для підприємств сільськогосподарського сектору продовжено, змінено також і ставки кредитування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Morgan Stanley та Stripe заявили про інтеграцію GPT-4 у свої банківські продукти

Акції одного з найбільших швейцарських банків Credit Suisse впали до найнижчого рівня в історії — деталі

За матеріалами сайту epravda.com.ua

Prompt
#НБУ #запроваджує #3місячний #депозитний #сертифікат #під #фіксовану #ставку

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар