Недосліджений некрополь II століття знайшли в центрі Парижа

Uncategorized

Археологи знайшли раніше невідоме поховання при проведенні робіт в центральній частині французької столиці. Про результати розкопок повідомляє Національний інститут охоронних археологічних досліджень (Inrap).

Французькі археологи відкрили раніше невідоме поховання часів античного міста Лютеція при проведенні розкопок, що передують розширенню залізничної станції. Ділянка старовинного некрополя, розташованого в центрі Парижа, не було порушено численними будівельними роботами і збереглася в незмінному вигляді.

Проведення розкопок на місці стародавнього некрополя. Фото: Cеcile Olivier, Inrap

При проведенні розкопок дослідники виявили 50 поховань, глобально датованих II століттям н.е. Їх щільність досить висока, при цьому частина могил перекриває одна одну, що говорить про різний час поховання. Як і на інших античних похованнях, дослідники не зафіксували чіткої структури стародавнього кладовища: могильні ями вириті в різних напрямках і сильно відрізняються за розміром.

Приклади поховань. Фото: Nicolas Warmе, Inrap (зліва) і Camille Colonna, Inrap (справа)

На стародавньому кладовищі знайдені останки і чоловіків, і жінок, і неповнолітніх дітей. Близько половини поховань містять різні похоронні приналежності. Серед них, наприклад, керамічні або скляні судини, елементи прикрас і одягу.

Посудини і сліди інших підношень, знайдені на місці розкопок. Фото: Camille Colonna, Inrap (зліва) і Gwenalle Desforges, Inrap (справа)

У роті у деяких небіжчиків лежали монети — практика, поширена в той час. А в одному з поховань був знайдений цілий скелет свині. Дослідники також виявили «сліди» взуття: безліч дрібних цвяхів, які колись були частиною підошви, що оточують ноги людини.

Яма для підношень, в якій були знайдені скелет свині, останки дрібніших тварин і дві керамічні посудини. Фото: Hнlнne Civalleri, Inrap

За часів Римської імперії на території сучасного Парижа розташовувалося центральне поселення одного з кельтських племен — Лютеція. Некрополі в цей час розташовувалися на виїзді з міста, а поховання — на узбіччі дороги, пояснюють археологи. У Лютеції було кілька некрополів і найважливіший з них — південний некрополь або Сен-Жак, який використовувався для поховання жителів в I – III ст. н.е.

Велика частина знань про цей некрополь заснована на спостереженнях, зроблених дослідниками в XIX столітті під час великих будівельних робіт в Парижі. Хоча результати розкопок того часу доступні, але більшість поховань було знищено. Відкриття раніше невідомої ділянки цього поховання дозволить дослідникам вивчити історію Лютеції з використанням сучасних технологій.

#Недосліджений #некрополь #століття #знайшли #центрі #Парижа

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар