Новий штам коронавірусу краще заражає легені і може призвести до тяжкої хвороби

Обласні новини

Дослідники стурбовані появою нового штаму коронавірусу, який потенційно може призвести до тяжкого перебігу хвороби.

Дослідники з Університету штату Огайо показали, що варіант коронавірусу BA.2.86, який недавно з’явився, частіше ніж будь-які відомі варіанти штаму омікрон заражає певні клітини вірусу. Потенційно цей варіант може призвести до серйозного зростання захворюваності з тяжким перебігом, аналогічним викликаним штамами дельти у 2021 році, попереджають вчені.

Вони провели дослідження варіанта коронавірусу, який уперше з’явився у серпні минулого року на клітинних культурах. Хоча BA.2.86 менш стійкий до імунітету, ніж найпоширеніші останнім часом варіанти XBB. Занепокоєння вчених викликало те, що BA.2.86 має підвищену здатність інфікувати клітини легень CaLu-3. Вони розташовані у нижніх відділах легень, вистелених поверхневим білком TMPRSS2.

Коронавіруси SARS-CoV-2 зазвичай проникають у клітини людини через два різні поверхневі білки: ACE2 і TMPRSS2. Коли вірус мутував у форму омікрон, він почав надавати пріоритет ACE2. Це зробило вірус більш заразним і менш важким, що пояснює легший перебіг хвороби.

За словами авторів дослідження, BA.2.86 може проникати у клітини легень CaLu-3 краще, ніж будь-який варіант COVID з часів дельти. А це означає, що сублінія вірусу може призвести до тяжчого захворювання порівняно з попередніми варіантами.

Він (новий штам BA.2.86) має підвищену активність злиття з епітеліальними клітинами легень людини. Це викликає потенційне занепокоєння, чи є цей вірус більш патогенним порівняно з останніми варіантами омікрону, – говорить Шан Лу Лю, співавтор дослідження

Хоча наявні дані не фіксують тяжчий перебіг хвороби при зараженні JN.1 — штамі, який розвинувся з BA.2.86 і викликав зростання захворюваності у різних країнах на новорічних святах — дослідники стурбовані потенційними ризиками. Здатність інфікувати певні клітини легень була помітною рисою ранніх варіантів вірусу. І при величезному рівні зараження у світі на цей момент висока ймовірність, що вірус продовжить мутувати у напрямку, що призведе до тяжчого захворювання.

#Новий #штам #коронавірусу #краще #заражає #легені #може #призвести #до #тяжкої #хвороби

Source link

Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )
Додати коментар