Отримано перший знімок Стрільця А * – колосальної чорної діри в центрі Чумацького Шляху

Uncategorized

Астрономи з колаборації Event Horizon Telescope представили перше в історії зображення надмасивної чорної діри в серці галактики Чумацький шлях. Це революційне досягнення стало можливим завдяки синхронізації глобальної мережі радіотелескопів.

Консорціум Event Horizon Telescope, заснований у 2015 році, об’єднав наявні радіотелескопи по всьому світу в єдину, більш потужну обсерваторію. Серед них ключовим учасником є Atacama Large Millimeter / Submillimeter Array (ALMA). У 2017 році EHT, який на той час включав вісім обсерваторій, зосередився на Стрільці А*, масивній чорній дірі в центрі нашої галактики. Відтоді консорціум розширився, включивши додаткові обсерваторії у Франції, Гренландії та Сполучених Штатах, і здійснив подальші спостереження у 2018, 2021 та поточному році.

Команда EHT, що складається з понад 300 міжнародних дослідників, підтвердила давні підозри щодо присутності чорної діри в ядрі Чумацького Шляху за допомогою цього першого зображення. На фото зображений Стрілець А*, оточений світлим кільцем газу, що демонструє тінь чорної діри та світло, спотворене її величезним гравітаційним тяжінням. Це служить першим прямим візуальним свідченням, що підтверджує, що Стрілець А * є чорною дірою.

Складене на основі численних спостережень у 2017 році вісьмома оригінальними радіотелескопами EHT, зображення має схожість зі знімком чорної діри M87*, зробленим у 2019 році. Однак чорна діра в нашій Галактиці значно менша, будучи в тисячу разів менш масивною.

Спостережувані відмінності в русі газу навколо Стрільця А* порівняно з M87 * призвели до усередненого зображення з різних знімків. Гази навколо обох чорних дір рухаються майже зі швидкістю світла, але час, необхідний для проходження орбіти, різко відрізняється. У той час як газу потрібні дні або тижні, щоб вийти на орбіту M87*, він робить повний оберт навколо меншої зірки Стрільця А* всього за кілька хвилин. Вчений EHT Чі-Кван Чан порівняв це з фотографуванням хвоста, що швидко віддаляється.

Тепер дослідники мають намір заглибитися в хитросплетіння цих двох чорних дір різного розміру. Їх метою є використання нещодавно отриманих даних для перевірки теоретичних моделей та отримання більш глибокого уявлення про поведінку газів навколо надмасивних чорних дір. Ця подія знаменує собою значний крок вперед у нашому розумінні цих таємничих космічних явищ.

Стаття Отримано перший знімок Стрільця А * – колосальної чорної діри в центрі Чумацького Шляху з’явилася спочатку на Цікавості.

#Отримано #перший #знімок #Стрільця #колосальної #чорної #діри #центрі #Чумацького #Шляху

Source link

Коментувати за допомогою Facebook
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )
Додати коментар