Подивіться на медузоподібну галактику на знімкут “Хаббла” (фото)

Uncategorized

На знімку, зробленому космічним телескопом “Хаббл”, видно самотня спіральна галактика JO201 на тлі нічної темряви. Насправді ця галактика частина більшого скупчення галактик Abell 85, і вона поступово втрачає газ під дією гравітації «сусідок».

Галактика JO201. Зображення: ESA / Hubble & NASA, M. Gullieuszik

JO201 – одна з медузоподібних галактик (Jellyfish galaxy), розташована в сузір’ї Кита. Такі системи зустрічаються всередині скупчень галактик і відрізняються газовим потоком, який витягується гравітаційними силами у зовнішній простір. Ці газові потоки служать областю зореутворення, в результаті за медузоподібними галактиками тягнеться «хвіст» з молодих зірок.

JO201 – це спіральна галактика, на знімку вона знаходиться практично в центрі зображення. Від рукавів спіралей вниз немов щупальця медузи тягнуться довгі плямисті шлейфи областей зіркоутворення.

Ці області простягаються далеко за межі яскравого диска галактики. Це спостереження частина великого дослідження розмірів, мас і віку скупчень зіркоутворення в вусиках медузоподібних галактик. Дослідники сподіваються, що велика кількість спостережень допоможе пояснити причини активного утворення зірок у таких газових потоках.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


#Подивіться #на #медузоподібну #галактику #на #знімкут #Хаббла #фото

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар