Потепління “ламає” клімат і погіршує погоду на Землі (фото)

Uncategorized

Згідно з дослідженням, проведеним NASA на підставі спостережень супутникової системи GRACE, інтенсивність екстремальних посух і опадів різко збільшилася за останні 20 років. Важкі погодні умови все частіше призводять до таких екстремальних явищ, як неврожай, пошкодження інфраструктури і навіть гуманітарні кризи і конфлікти.

Трізідела-ду-Вале, штат Мараньян, Бразилія, 9 травня 2009 року. AP Photo/ Andre Penner

Глобальне потепління вже призвело до порушення балансу між дощовими і сухими періодами: опади випадають зливами і призводять до повеней, а спека встановлюється надовго і призводить до посухи Згідно з дослідженням, проведеним NASA, інтенсивність екстремальних посух і опадів різко збільшилася за останні 20 років.

Загальна картина була отримана на підставі даних супутникової системи GRACE, яка використовується для вимірювання змін запасів води на Землі: підземні і поверхневі води, лід і сніг.

Глобальна інтенсивність опадів і посух добре корелює з середніми глобальними температурами, — говорить Метью Роделл, провідний автор дослідження.
Останки мертвої худоби розкидані в таборі для переміщених осіб на околиці Доллоу, Сомалі, 21 вересня 2022 року. AP Photo / Jerome Delay РЕКЛАМА-продовження нижче

Тісний зв’язок між цими екстремальними кліматичними явищами та підвищенням середніх глобальних температур означає, що постійне глобальне потепління посилить зливи та посухи. Дослідники вивчили 1056 подій з 2002 по 2021 рік, використовуючи новий алгоритм, який оцінює, наскільки кількість вологи в конкретному районі Землі більше або менше норми.

Найбільш постраждалі райони

Найсильніші дощі спостерігаються в країнах Африки на південь від Сахари. Екстремальні опади спостерігалися також в Центральній і східній частині Північної Америки в 2018-2021 роках і в Австралії в 2011-2012 роках.

Рекордні посухи трапилися на північному сході Південної Америки в 2015-2016 рр. У регіоні Серрадо в Бразилії посуха почалася в 2019 році і триває досі. Триває посуха і на південному заході США. Вона вже привела до небезпечно низького рівня води в двох найбільших водосховищах-озерах Мід і Пауелл.

Повінь у місті морі, північ Нового Південного Уельсу, Австралія, 3 лютого 2012 року. AP Photo/Brad Hunter

Кількість випадків посухи перевищила число злив на 10%. Їх географічні розміри і тривалість практично збіглися.

У дослідженні зазначається, що критичні інфраструктури, такі як аеропорти та очисні споруди були спроектовані, щоб протистояти стихійним лихам, які трапляються раз на 100 років. Але вони вже важко справляються з новими умовами, оскільки ці екстремальні події трапляються все частіше і з більшою інтенсивністю.

“Дивлячись у майбутнє, з точки зору управління водними ресурсами та боротьби з повенями, ми повинні передбачити, що екстремальні зливи будуть ще інтенсивними, а посухи — посиляться», — сказав Річард Сігер, кліматолог із земної обсерваторії Ламонта Доерті. у Колумбійському університеті.

За даними Національної інтегрованої інформаційної системи США щодо посухи, 20% щорічних економічних втрат від екстремальних погодних явищ у США вже припадає на повені та посухи.

Дно озера Мід AP Photo / John Locher Люди йдуть по розтрісканій землі в районі, колись під водою озера Мід в національній зоні відпочинку Лейк-Мід, 27 січня 2023 року, недалеко від Боулдер-Сіті, штат Невада.

Різке коливання між сильною посухою і повінню, що отримало назву «погодний батіг», стає звичайним явищем у багатьох регіонах. Організація Об’єднаних Націй заявила, що Сомалі переживає найтривалішу і найсильнішу посуху на Землі. Посуха вже призвела до загибелі мільйонів голів худоби і голоду.

Венесуела – країна, яка пережила роки політичної та економічної кризи, у квітні 2016 року вдалася до загальнонаціонального відключення електроенергії через посуху.

#Потепління #ламає #клімат #погіршує #погоду #на #Землі #фото

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар