Скупчення мільйонів зірок утворилися незабаром після Великого вибуху

Uncategorized

Астрономи, які використовують космічний телескоп “Джеймс Вебб”, спостерігали п’ять надзвичайно щільних протошарових скупчень в епоху Космічного світанку.

Космічний телескоп “Джеймс Вебб” виявив найбільш ранні відомі зоряні скупчення у Всесвіті. П’ять утворень, що складаються з мільйонів зірок, пов’язаних гравітацією, знайшли в галактиці Космічні скарби (Cosmic Gems), яка утворилася через 460 млн років після Великого вибуху.

Cosmic Gems уперше спостерігали на знімках космічного телескопа “Габбл” у 2018 році. Під дією гравітаційного лінзування іншою галактикою, розташованою ближче до Землі, форма Cosmic Gems спотворена і на знімках нагадує сяючу дугу. Астрономи використовували високу чутливість “Вебба”, щоб розглянути деталі цього “півмісяця”.

Лінзована галактика і п’ять надщільних зоряних скупчень у ній. Зображення: ESA/Webb, NASA & CSA, L. Bradley (STScI), A. Adamo (Стокгольмський університет) and the Cosmic Spring collaboration

Дослідники виявили всередині галактики п’ять неймовірно щільних зоряних скупчень. Кількість зірок у них приблизно на три порядки (у тисячу разів) більша, ніж в аналогічних за розміром областях зореутворення, розташованих ближче до Землі.

Ранній Всесвіт зовсім не такий, як ми очікували. Галактики яскравіші, вони формують зірки із запаморочливою швидкістю, і вони роблять це в масивних і щільних зоряних скупченнях. Ми будуємо нове розуміння того, як формувалися ранні галактики, – повідомив Анджела Адамо, астроном зі Стокгольмського університету, повідомила Live Science

Cosmic Gems – одна з перших галактик епохи Космічного світанку, зазначають учені. Детальні спостереження за процесами, які відбувалися в той час, допомагають зрозуміти, які процеси відбувалися в зірках і галактиках. Наприклад, існування надщільних зоряних скупчень може пояснити швидкий набір маси галактиками раннього Всесвіту, а також утворення на зорі Всесвіту надмасивних чорних дір.

Щоб дізнатися більше про ранній Всесвіт, дослідники продовжать спектроскопічний аналіз знахідок за допомогою “Джеймса Вебба”. Це дасть змогу реконструювати фізичні властивості скупчень, ще більше обмежити їхній вік і простежити вплив зірок на галактику. Також астрономи сподіваються знайти інші приклади галактик тієї епохи з помітними зоряними скупченнями.

#Скупчення #мільйонів #зірок #утворилися #незабаром #після #Великого #вибуху

Source link

Оцініть статтю