Його відремонтували працівники Електротрансу й учні професійного училища.
Сьогодні, 21 лютого, у комунальному підприємстві «Електротранс» презентували сьомий капітально відремонтований тролейбус. Як і решта, він був оновлений на 90 відсотків. Втім, у нього є одна особливість. З брухту в сучасний транспорт цей тролейбус спільними силами перетворювали працівники підприємства та вищого професійного училища №11.
Цей тролейбус був випущений у 1990 році. До капітального ремонту він проїхав півтора мільйона кілометрів. Оскільки він вже вичерпав свій технічний ресурс, у липні минулого року його вирішили оновити. Капітальний ремонт тривав шість з половиною місяців і коштував майже 900 тисяч гривень. Зокрема, замінили компресорний агрегат, головну передачу, тяговий двигун… Осучаснили салон тролейбуса: підлогу, крісла, поручні, встановили інформаційне табло.
Міський голова Олександр Симчишин розповів, що у 2016 році була поставлена ціль повністю оновити тролейбусний парк. Найперше почали купувати нові тролейбуси. За цей час придбали 32 одиниці, що в рази більше ніж за 20 років до того.
Тролейбус 1990 року випуску вдалося оновити на 90 відсотків
Також почали проводити капітальні ремонти старих тролейбусів, перетворюючи їх з брухту на сучасний електротранспорт. Фактично їх оновлюють на 90 відсотків. Нарізі це вже сьомий капітальна відремонтований тролейбус. Але осучаснили його на торік відкритій навчально-виробничій дільниці.
«Попередні тролейбуси переважно оновлювали приватні підрядники. Це коштувало міському бюджету орієнтовно по півтора мільйона гривень. Тому з 2021 року вирішили оновлювати електротранспорт власними силами. Таким чином працівники Електротрансу відремонтував два тролейбуси. А торік на базі підприємства відкрили окрему навчально-виробничу дільницю», — зазначив Олександр Симчишин.
Зокрема, осучаснили салон тролейбуса: підлогу, крісла, поручні, встановили інформаційне табло
За його словами, на цій дільниці водночас працюють співробітники Електротрансу й проходять виробничу практику учні вищого професійного училища №11. Серед них також є внутрішньо переміщенні особи.
«Навчально-виробнича дільниця отримала завдання протягом 2023 року оновити три тролейбуси. Ремонт двох вже стартував. Паралельно продовжимо купувати нові тролейбуси, адже наше завдання — це повністю оновлений тролейбусний парк. Також ми плануємо збільшити кількість тролейбусів на маршрутах до 104 одиниць», — заявив міський голова.
Читайте також: Чи переведуть у Хмельницькому школи на дистанційне навчання 23 і 24 лютого