У Мінцифри розповіли, яких послуг чекати у Дії

Лайфхаки

Сервіси для ветеранів, онлайн-шлюб, відкритий код застосунку Михайло Федоров розповів, яких послуг чекати в Дії

Фото: freepik.com дія мінцифра

Фото: freepik.com

З нагоди четвертої річниці запуску “держави в смартфоні”, Михайло Федоров розповів, яких найзатребуваніших послуг у Дії чекати найближчим часом. у інтервʼю виданню  LІGА.net.

Зараз “Дія” налічує понад 20 мільйонів користувачів, пропонуючи доступ до 14 цифрових документів і понад 30 сервісів, а на порталі доступно понад 100 послуг. У відповідь на виклики повномасштабної війни, “Дія” запровадила сервіс єВідновлення, комплексну послугу для ВПО, військові облігації, а також надала можливість здійснювати пожертви на підтримку військових.

“Зараз урядовці конкурують, щоб першими впровадити електронні послуги, а люди звикли, що більшість послуг можна отримати в кілька кліків у Дії”. Це стосується купівлі-продажу авто, подання заяви про отримання іпотеки єОселя – послуги зведені до кількох натискань. “Цифрова трансформація пронизує кожну сферу життя”, – додає міністр.

Читайте також: Для ФОПів з’явилась корисна послуга в Дії

Серед анонсованих нововведень:

  1. Розмитнення авто в Дії.
  2. Онлайн-шлюб у Дії.
  3. Сервіси для ветеранів.
  4. Кабінет пацієнта і медичні пуші.
  5. Відкритий код Дії.
  6. Більше документів у застосунку.
  7. Дія.Підпис для юридичних осіб.
  8. Дія для партнерів.

Сервіс “Розмитнення авто в Дії” стане ключовою новинкою, яка має модернізувати роботу української митниці, зазначив Федоров. Працюючи над проєктом понад рік, команда Мінцифри подолала законопроєкти, адаптувавши сервіс до вимог. Ця функція забезпечить прозоре розмитнення автомобілів через кілька кліків без втручання митників, базуючись на об’єктивних даних. Користувачам достатньо ввести VIN-код для автоматизованого заповнення митної декларації та оплати платежів, після чого вони зможуть перетнути кордон.

Онлайн-шлюб у Дії, де пари можуть подати заяву та обрати деталі церемонії в кілька кліків, використовуючи “Дія.Підпис”. Понад 19 000 українців уже скористалися цією послугою. Зараз розробляється можливість повного циклу реєстрації шлюбу онлайн, що дозволить зареєструвати шлюб навіть на відстані, описує Федоров.

Сервіси для ветеранів. У роботі команди Мінцифри — послуги для ветеранів, які мають мінімізувати бюрократію в армії. Команда працює над можливістю отримати статус учасника бойових дій; статус особи з інвалідністю внаслідок війни; статус члена сім’ї загиблого (померлого) захисника чи захисниці України.

Читайте також: Дія долучилась до створення європейського цифрового гаманця: які функції там будуть

Кабінет пацієнта і медичні пуші. Зараз у розробленні також Кабінет пацієнта. Користувачі Дії зможуть зареєструватися чи авторизуватися в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ). А далі вибрати лікаря і підписати з ним декларацію чи навпаки — припинити дію декларації й вибрати іншого лікаря.

Дія для партнерів. Уже 15 000 партнерів інтегрували сервіси Дії, наводить число Федоров. Партнери використовують такі інструменти, як обмін документами та “Дія.Підпис”, що дозволяє з легкістю відкривати банківські рахунки, заселятися в готелі або оформляти страхування життя та автомобілів без паперової тяганини. Для залучення нових партнерів Мінцифра створить спеціальний лендінг, на якому можна буде ознайомитися з усіма доступними опціями інтеграції “Дії” та вибрати найзручніший варіант співпраці.

Більше документів. “Дія” незабаром розширить перелік доступних цифрових документів, додавши освітні сертифікати, такі як атестати та дипломи, а також актові записи про народження, зміну імені, шлюб, і розлучення. За допомогою застосунку, батьки зможуть переглядати не лише свої свідоцтва про народження дітей, а й свідоцтва дітей, які досягли 18 років.

Раніше ми повідомляли, що українці через застосунок Дія можуть актуалізувати свої банківські дані, але лише у визначеному переліку фінустанов.

Ознайомтесь з іншими популярними матеріалами:

У Дії розповіли, як за хвилину отримати картку NovaPay

В Дії спростили процес отримання субсидій

В Дії можна буде оформити виїзд дитини за кордон

Prompt
#Мінцифри #розповіли #яких #послуг #чекати #Дії

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар