В «скам’янілої блискавки» знайшли матеріал, який раніше не зустрічався на Землі

Uncategorized

Незвичайний фосфорний матеріал знайшли всередині спеченого від удару блискавки піску, що оточував коріння дерева.

Дослідники з Університету Південної Флориди виявили, що удар блискавки привів до утворення нового фосфорного матеріалу — фосфіту кальцію, який раніше не зустрічався на Землі. Аналіз показує, що високоенергетичні події, такі як блискавка, можуть викликати унікальні хімічні реакції і приводити до появи нових матеріалів.

Професор Метью Пасек досліджував «скам’янілу блискавку» або фульгурит — спечений матеріал, що утворився в результаті проходження блискавки через земний грунт і скелі. У вологому середовищі, наприклад, у Флориді, де був знайдений матеріал, залізо часто накопичується і покриває коріння дерев. В цьому випадку удар блискавки не тільки спалив залізо на коренях дерева, а й природний вуглець.

Два елементи привели до хімічної реакції, в результаті якої утворився фульгурит, схожий на металевий «шар». Усередині нього дослідники виявили барвисту, схожу на кристал речовину. Воно являло собою фосфіт кальцію, який ніколи раніше не зустрічався на Землі і, можливо, являє собою нову групу проміжних матеріалів між фосфатами, поширеними на нашій планеті, і фосфідами, знайденими в космосі.

Ми ніколи не бачили, щоб цей матеріал зустрічався в природі на Землі — мінерали, подібні до нього, можна знайти в метеоритах і космосі, але ми ніколи ніде не бачили саме цей матеріал, – говорить Метью Пасек, геолог

Дослідники проводять лабораторні експерименти, щоб спробувати відтворити умови, які привели до формування невідомого матеріалу. Поки вони не увінчалися успіхом, але вчені продовжать експериментувати.

Попередні дослідження припускали, що відновлення фосфатів в результаті ударів блискавки (набагато більш поширених і потужних), мабуть, було широко поширене на ранній Землі. Новий матеріал підтверджує, що це дійсно було можливо. Цей та подібні матеріали могли зіграти важливу роль у розвитку життя на Землі.

#скамянілої #блискавки #знайшли #матеріал #який #раніше #не #зустрічався #на #Землі

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар