Вчені розробили молекулярний « шприц » для лікування раку

Суспільство

Білки можна використовувати як крихітні шприци для введення в клітини людини специфічної «корисного навантаження».

Вчені розробили молекулярний «шприц», який може вводити білки, в тому числі ліки від раку і генну терапію, безпосередньо в клітини людини.

Примітно, що в дослідженні біологи використовували програму штучного інтелекту (ШІ), створену DeepMind від Google — AlphaFold. Раніше вона передбачила структуру майже кожного білка, відомого науці.

Команда модифікувала схожий на шприц білок, який природним чином присутній в Photorhabdus asymbiotica — різновиди бактерій, які, в основному, заражають комах. Модифікований шприц ще не тестували на людях, тільки в лабораторних чашках і на живих мишах. Однак експерти впевнені, що, з часом, шприц знайде застосування в медицині.

«Цей підхід можна налаштувати, щоб націлюватися на певні клітини і використовувати для доставки індивідуальних білкових “вантажів”. Модернізовані ін’єкційні комплекси являють собою захоплюючий набір біотехнологічних інструментів, які можуть знайти застосування в різних біологічних системах», — пояснюють Чарльз Еріксон і Мартін Пілхофер, які вивчають міжклітинні взаємодії бактерій в ETH Zurich в Швейцарії і не брали участь в дослідженні. Вчені написали супровідний коментар до статті.

#Вчені #розробили #молекулярний #шприц #для #лікування #раку

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар