Вчені виявили, що пропущений сніданок шкодить імунній системі

Uncategorized

Хоча голодування в певних ситуаціях може бути корисним, американські дослідники попереджають: хронічний пропуск сніданків шкодить імунній системі і може підвищити ризик розвитку раку та серцевих захворювань. Дослідження опубліковано в журналі Immunity.

Наш раціон харчування сильно впливає на фізіологічний стан організму: і переїдання, і обмеження в їжі можуть принести як користь, так і шкоду. Щоб зрозуміти, як пропущений прийом їжі впливає на стан нашої імунної системи, дослідники з Медичної школи Ікана на горі Синай (США) провели експеримент на двох групах мишей, єдиною відмінністю в змісті яких був раціон.

Першій групі мишей відразу після пробудження давали щільно поснідати (у цих гризунів є звичка з’їдати найбільше їжі за «сніданком»), тоді як інші обходилися водою. Вчені зібрали зразки крові тварин відразу після пробудження, а також через чотири і вісім годин.

Вивчивши склад крові мишей в обох групах, дослідники виявили у «голодних» тварин різке зниження числа моноцитів — білих кров’яних клітин, що грають велику роль в боротьбі зі злоякісними пухлинами і хвороботворними мікроорганізмами, а також протіканні запальних реакцій. Вже через чотири години після пропущеного ранкового прийому їжі 90 відсотків моноцитів зникли з кровотоку мишей, а через вісім годин їх майже не залишилося.

Виявилося, голод викликав стресову реакцію мозку, а вона, в свою чергу, змусила моноцити переміститися в кістковий мозок, де вони перейшли в неактивний стан. Одночасно з цим утворення нових клітин сповільнилося.

Через 24 години, коли мишам знову надали доступ до корму, моноцити почали повертатися в кровотік, але різке збільшення їх кількості пішло організму тільки на шкоду: у гризунів спостерігалися ознаки серйозного запалення, що послабило їх стійкість до інфекційних хвороб і підвищило ризик проблем з серцем.

Таким чином, підкреслюють дослідники, хоча у голодування можуть бути корисні наслідки, варто враховувати всі можливі ризики і підготуватися до негативної реакції організму не тільки на період обмеження їжі, але і після нього.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


#Вчені #виявили #що #пропущений #сніданок #шкодить #імунній #системі

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар