Знайдено несподіваний ефект зміни клімату: зростання частоти діареї

Uncategorized

Моделювання показує, що потепління клімату пов’язане з поширеністю кампілобактеріозу.

by @tonodiaz

Дослідження, проведене британськими вченими, показало, що зростання температури повітря, довші дні та підвищена вологість вже вплинули на передачу бактерій та призведуть до зростання кількості заражень кампілобактеріозом. Це гостре зоонозне інфекційне захворювання, яке передається людям від тварин і часто супроводжується тяжкою діареєю.

Кампілобактеріоз спричиняють бактерії Campylobacter. Хоча існує 17 видів та шість підвидів, у людей хвороба найчастіше викликають два з них — C. jejuni та C. coli, які зазвичай передаються через продукти тваринного походження.

Вчені проаналізували дані Британського агентства охорони здоров’я (UKHSA), яке зареєструвало близько мільйона випадків кампілобактеріозу за 20 років. Використовуючи математичну модель, яка враховує порівняльні дані про погоду, дослідники виявили чіткий зв’язок між хворобами та кліматом.

Коли температура була нижчою за 8 °C середня кількість хворих залишалася стабільно невеликою, але при зростанні температури частота захворюваності також зростала. Крім того, сплеск інфекції спостерігався, коли вологість становила від 75 до 80%. Нарешті, довші дні (понад 10 годин сонячного світла) також збільшували кількість заражень. Усі знайдені чинники зазвичай пов’язують зі зміною клімату, що відбувається на Землі зараз.

Стаття Знайдено несподіваний ефект зміни клімату: зростання частоти діареї з’явилася спочатку на Цікавості.

#Знайдено #несподіваний #ефект #зміни #клімату #зростання #частоти #діареї

Source link

Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )
Додати коментар