Астрономи винайшли революційний спосіб дослідження космосу

Лайфхаки

Вперше штучний інтелект знайшов, виявив, підтвердив, класифікував і оголосив про відкриття наднової без участі людини

Ілюстрація наднової типу Ia

Ілюстрація наднової типу Ia Фото: NASA/JPL-Caltech

Міжнародна команда вчених розробила новий інструмент ШІ під назвою Bright Transient Survey Bot (BTSbot), використавши понад 1,4 млн зображень з майже 16 000 джерел для навчання свого алгоритму машинного навчання.

Північно-Західний університет повідомляє, що нова система дозволяє автоматизувати весь процес виявлення вибухів зірок, що не тільки виключає людську помилку, але й значно підвищує швидкість.

«Зрештою, усунення людини з процесу дає дослідницькій групі більше часу для аналізу своїх спостережень і розробки нових гіпотез для пояснення походження космічних вибухів, які ми спостерігаємо», — говорить астроном з Північно-Західного університету Адам Міллер, один з провідних дослідників, які брали участь у розробці BTSbot.

Знімок галактики з далекого космосу, де небо осяяла наднова

Знімок галактики з далекого космосу, де небо осяяла наднова Фото: Legacy Surveys/D. Lang/Perimeter Institute/unWISE/NASA/JPL-Caltech

Цікаве по темі: Вчені знайшли на Землі залишки старої планети

«Це значно спрощує великі дослідження наднових, допомагаючи нам краще зрозуміти життєві цикли зірок і походження елементів, які створюють наднові, таких як вуглець, залізо і золото», — додає Набіл Рехемтулла з Північно-Західного університету, астроном, який спільно з Міллером керував розробкою.

BTSbot виявив нещодавно відкриту наднову під назвою SN2023tyk за даними Zwicky Transient Facility (ZTF), роботизованої камери в Каліфорнії, яка сканує північне небо кожні два дні.

Для порівняння, ZTF зняв космічний вибух у нічному небі 3 жовтня, а BTSbot знайшов наднову в даних ZTF 5 жовтня. Після зв’язку з іншими роботизованими інструментами BTSbot зміг підтвердити відкриття і класифікувати подію як наднову типу Ia, публічно поділившись звітом 7 жовтня.

«ZTF працює вже шість років, і за цей час я та інші експерти витратили понад 2 000 годин на візуальний огляд кандидатів і визначення, які з них можна спостерігати за допомогою спектроскопії, — каже астроном Крістофер Фремлінг з Каліфорнійського технологічного інституту (Калтех). — Додавання BTSbot до нашого робочого процесу позбавить нас необхідності витрачати час на перевірку цих кандидатів».

Зображення галактики, де сталася SN2023tyk, до і після вибуху. На зображенні після вибуху праворуч верхня ліва частина галактики виглядає деформованою в місці вибуху зірки

Зображення галактики, де сталася SN2023tyk, до і після вибуху. На зображенні після вибуху праворуч верхня ліва частина галактики виглядає деформованою в місці вибуху зірки Фото: Legacy Surveys/D. Lang/Perimeter Institute/unWISE/NASA/JPL-Caltech

Ознайомтеся з іншими популярними матеріалами:

У Сонячній системі зароджується нова планета – фото

У зразках астероїда Бенну виявили розгадку зародження життя

NASA оприлюднило фото блакитного заходу сонця з Марсу

За матеріалами sciencealert.com.

Prompt
#Астрономи #винайшли #революційний #спосіб #дослідження #космосу

Source link

Коментувати за допомогою Facebook
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )
Додати коментар