Астрономи знайшли ультра яскравий і рідкісний пульсар. Його обертання майже зупинилося

Подорожі

За допомогою космічного корабля NASA Swift і супутника ESA XMM-Newton астрономи спостерігали NGC 5907 ULX1 — найяскравіший ультраяскравий рентгенівський пульсар, відомий на сьогодні.

Астрономи з Європейського центру космічної астрономії в Мадриді, Іспанія, проаналізували дані Свіфта та XMM-Ньютона. Дослідження показало, що NGC 5907 ULX1 перебував у «вимкненому» стані з середини 2017 року до середини 2020 року. У цей період обертання нейтронної зірки значно сповільнилося. Однак потім її “розкрутка” відновилася з меншою швидкістю, ніж раніше.

Астрономи також оцінили силу магнітного поля на основі уповільнення обертання під час вимкненого стану в період з 2017 по 2019 рік і виявили, що вона знаходиться на рівні 25 трлн Гаус.

Еволюція NGC 5907 ULX1 з 2014 по 2022 рік. Автори та права: Фюрст та ін., 2023.

Ультра яскраві рентгенівські джерела (ULX, Ultra-luminous X-ray sources) — це точкові джерела в небі, які настільки яскраві в рентгенівських променях, що кожне з них випромінює більше випромінювання, ніж мільйон сонць випромінює на всіх довжинах хвиль. Хоча вони менш яскраві, ніж активні галактичні ядра, вони більш стійкі, ніж будь-який відомий зоряний процес.

Максимальна світність NGC 5907 ULX1 досягає 100 дуодециліонів Ерг/С. Це найяскравіша зірка типу ULXP з виявлених на сьогодні. Вона знаходиться приблизно в 56 млн світлових років від Землі в галактиці Knife Edge (також відомої як NGC 5907). Період обертання NGC 5907 ULX1 становить приблизно 1,14 секунди. Також об’єкт відомий швидким обертанням у “включеному” стані. Однак досі дуже мало відомо про магнітне поле цього пульсара.

Астрономи зазвичай вважають, що через їх яскравість більшість ULX є чорними дірами. Однак останні спостереження показали, що деякі ULX відрізняються когерентними пульсаціями. Ці джерела, відомі як ультра яскраві рентгенівські пульсари (ULXP), є нейтронними зірками, як правило, менш масивними, ніж чорні діри. Вчені відкрили не так багато ULP, тому кожна така знахідка — рідкість.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


#Астрономи #знайшли #ультра #яскравий #рідкісний #пульсар #Його #обертання #майже #зупинилося

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар