Експеримент з насінням чіа підтвердив знамениту математичну модель Алана Тьюринга

Подорожі

Вчені вперше за допомогою експериментів з насінням чіа підтвердили, що математична модель Алана Тьюринга пояснює закономірності, які спостерігаються в природі.

Математична модель, вперше запропонована Аланом Тьюрингом 71 рік тому, можливо, нарешті підтвердилася. Вона може пояснити хімію, яка «відповідає» за те, як на зебрі з’являються смуги і чому трава іноді зростає плямами, пишуть вчені.

Тьюринг був британським математиком, в 1952 році він припустив, що закономірності виникають в природі через хімічні реакції між двома однорідними речовинами. Він описав її в своїй єдиній опублікованій статті, написаної під час роботи в Манчестерському університеті, Великобританія. Ці візерунки можна побачити на багатьох видах рослин і тварин, від чорно-білих смуг зебри до гребенів на кактусах.

Минулого літа Брендан Д’Акіно, студентка факультету інформатики Північно-східного університету в Бостоні, перевірила теорію Тьюринга разом з Флавіо Фентоном, професором фізики Технологічного інституту Джорджії, під час літнього стажування. Вони представили свої відкриття Американському фізичному суспільству. Робота поки не рецензувалася.

В рамках дослідження вчені рівномірно розподілили насіння чіа по восьми окремих лотках, використовуючи різні методи посадки, і поливали їх щодня. Вони також застосували до насіння три різних параметри вирощування, варіюючи кількість води. Потім вони дозволили природі зробити все інше. Протягом тижня вони почали помічати появу візерунків, що нагадують ті, які зустрічаються в природному середовищі, наприклад, на полях з рослинністю або на шерсті тварин. На їх створення і інтенсивність впливала кількість води і її випаровування.

Те, що вони спостерігали, було схоже на комп’ютерне моделювання, яке дослідники створили за допомогою моделі Тьюринга, але використовуючи рослинність.

Вчені тільки зараз знаходять певні хімічні речовини і сигнали всередині біологічних систем, які пояснюють візуальні патерни в природі. Варіюючи кількість хімічних речовин як в лабораторних умовах, так і у відповідній математиці, ми показали, що теорія Тьюринга вірна, – говорить Наташа Еллісон, математичний еколог і науковий співробітник Університету штату Міссісіпі, яка не брала участі в експерименті

#Експеримент #насінням #чіа #підтвердив #знамениту #математичну #модель #Алана #Тьюринга

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар