Британський гамбіт

Uncategorized

Джонсон вдарив першою хвилею санкцій по російських банках та клану диктатора. У свою чергу, Путін вже публічно запевняє, що не має наміру відновлювати імперію.

Без ейфорії. Але застосування санкцій саме сьогодні мало вирішальне значення для суверенітету України. І Британія не змовчала.

До прикладу, доступ до активів вже втратив Геннадій Тимченко – гаманець Путіна ціною під 30 мільярдів доларів. Раніше він “відмовився” від будівництва Керченського мосту тому, що Путін розумів можливі наслідки вже тоді.

В цілому, Британія має санкційний вплив щонайменше на 31 великі корпорації РФ, сукупна вартість яких становить £ 468 мільярди фунтів.

У 2020 році ці компанії сплатили податків до бюджету РФ у розмірі £ 39 мільярди фунтів (£ 31 – Роснефть, Газпром, Лукойл).

При цьому, тільки на військовий сектор РФ витрачає £ 41.7 мільярди фунтів (11.4%) бюджету.

Адвокати Абрамовича (Evraz Group, річних дохід 10 мільярдів), Дерипаски (En+ Group, річний дохід 12 мільярдів) та подібних клієнтів вже завалені запитами ЗМІ про коментарі та запевняють про те, що їх «поважні» клієнти не мають ніякого відношення до дій влади РФ проти України.

Але не цього разу. Всі формальні ознаки для застосування санкцій на цю годину існують.

І Джонсон сьогодні показав Путіну що буде далі.

PS. У шахах гамбіт – назва дебюту, в якому одна зі сторін в інтересах якнайшвидшого розвитку, створення атаки на короля суперника, захоплення центру або просто для загострення гри жертвує матеріал (зазвичай пішака, але іноді і легку фігуру). Сьогодні Британія розуміє, що вступ у дану війну це шкода і своїм інтересам. Але Британія грає у довгу, у стратегічну перемогу за гегемонію у цьому світі.
Budapest Memorandum Initiative
Відкрита Україна. Офіційна сторінка
open-ua.org

Оцініть статтю
Додати коментар